Street Fighter 6 zadebiutuje na growym rynku 2 czerwca 2023 roku. Capcom podał termin, kiedy zostaną otwarte beta testy pełnej wersji bijatyki.

W grę video Street Fighter 6 można było już zagrać w wersji demo. Użytkownicy konsol PlayStation 5 i PlayStation 4 mogli testować produkt od 24 kwietnia 2023 roku, a na Xbox One i Series X / S bijatyka trafiła 26 kwietnia 2023 roku. Można wypróbować część trybu gry dla jednego gracza World Tour i zbudować niestandardowego awatara dla World Tour, którego można potem przenieść do pełnej wersji gry w momencie premiery. W grudniu 2022 roku rozpoczęły się również zamknięte beta testy, a już w maju 2023 roku na graczy czeka otwarta wersja beta testów. Będzie ona praktycznie taka sama, ale z lepszym balansem postaci.

Street Fighter 6

Street Fighter 6 z otwartymi beta testami w terminie 19.05 – 21.05. 2023 roku

Street Fighter 6 z otwartymi beta testami wystartuje 19 maja 2023 roku, a zakończy się 21 maja 2023 roku. Ci, którzy chcą wziąć udział w otwartej wersji beta, będą musieli zarejestrować swój identyfikator Capcom, a następnie wybrać platformę, na której zechcą zagrać. Mamy do wyboru: PC, PlayStation 5 i Xbox Series X | S. Gra będzie dostępna również na PlayStation 4, ale dopiero w momencie premiery w czerwcu. Otwarta wersja beta da możliwość przetestowania w akcji osiem postaci. Będą to: Luke, Jamie, Ryu, Chun-Li, Guile, Kimberly, Juri i Ken. Walki będą miały miejsce na paru arenach. Dostępne będą: Metro City Downtown, świątynia Genbu, Carrier Byron Taylor, Tian Hong Yuan, Macho Ring i sala treningowa. Wszystkie funkcje Battle Hub również zostaną udostępnione podczas testów. 

Istnieje również wiele różnych trybów gry online, takich jak mecze rankingowe, mecze codzienne, turnieje otwarte i wiele innych. Dodatkowo – funkcja cross-play pozwoli graczom z oddzielnych platform cieszyć się grą, co jest akurat niesamowicie pozytywną informacją. Postacie utworzone w wersji demo przejdą do pełnej gry, gdy zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu, ale te utworzone w otwartej wersji beta już niestety nie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Street Fighter 6 zadebiutuje na platformach PC, PlayStation 4 / 5 i Xbox Series X / S za niecały miesiąc – 2 czerwca 2023 roku

Street Fighter 6 z pełną wersją gry zadebiutuje na rynku 2 czerwca 2023 roku. Rashid z Street Fighter 5 rozpocznie pierwszy rok gry postaci DLC od lata 2023 roku, a AKI. dołączy w listopadzie. Ed z Street Fighter 4 i Akuma z Street Fighter II Turbo zostaną dodane odpowiednio zimą 2024 i wiosną 2024. Podobnie jak Gustaw jestem bardziej fanem Mortal Kombat, ale opinie na temat Street Fighter 6 są całkiem pozytywne, więc chyba skuszę się na mały teścik swoich umiejętności w ulicznych bijatykach.

Angry Birds: historia upadku. Jak Rovio zniszczyło swoją serię?