Netflix Games to dodatkowa usługa platformy streamingowej, której aktualizacje o nowe tytuły nie są zbytnio eksponowane. Postanowiłem dać małe info, w co nowego możemy zagrać na smartfonach.

Netflix Games pozytywnie mnie zaskoczył, kiedy 14 grudnia 2023 roku dodał dwie gry od samego studia Annapurna Interactive. Były to produkcje: Twelve Minutes i Kentucky Route Zero i był to kawał całkiem przyjemnej rozrywki. To świetne przygodówki. W celu zagrania w tytuły, dostępne na Netflix Games, należy się zalogować na swoje konto przez urządzenie mobilne i kliknąć samym dole ikonkę z padem. Po wybraniu interesującej nas pozycji system przekieruje do sklepu, gdzie pobieramy grę na smartfon lub tablet. Następnie możemy rozkoszować się całkiem przyjemną rozgrywką z poziomu aplikacji Netflixa. Wszystkie dostępne tytuły znajdziecie TUTAJ w zakładce „Dostępne gry”. W lipcu biblioteka została uzupełniona o tytuły dla fanów Gambita królowej, Sonica, serialu Too Hot To Handle oraz jedną przygodówkę w mrocznych klimatach.

//dzisiaj na dailyweb

Netflix Games – nowe tytuły w ofercie usługi platformy streamingowej

Netflix Games
Jeszcze kilka lat wstecz nikt nie myślał o tym, że gry mobilne będziemy pobierać z Netflixa

The Queen’s Gambit Chess

Jak łatwo można się domyśleć po tytule – to gratka dla fanów serialu Gambit Królowej i oczywiście szachów. Możemy wziąć lekcję od samych mistrzów tej gry, rozwiązywać zagadki, korzystać z taktycznych umiejętności umysłu Beth Harmon, aby otrzymać podpowiedzi ruchu. Tryb online, podczas którego możemy zmierzyć się z innymi graczami – jest również dostępny. Całkiem sprawnie zrealizowana gra mobilna, będąca hołdem dla bardzo dobrego serialu Netflixa.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

OXENFREE II: Lost Signals

OXENFIRE II to z kolei gra, która poza systemami Android, Windows i iOS została wydana również na platformy Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5. Ten artykuł pewnie zostałby napisany wcześniej gdyby nie to, że chciałem przetestować ten tytuł. To pięknie narysowana, klasyczna przygodówka, w której doświadczymy zjawisk nadprzyrodzonych i elementów horroru. Wkręcające.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sonic Prime Dash

Nad tą grą też spędziłem chwilkę. W Sonica za dzieciaka się grało, więc zaliczyłem nostalgiczny powrót, choć w nieco odmienionej formie. Niebieski jeż biegnie przed siebie, unika przeszkód, skacze i pokonuje przeciwników. Bardziej dla fanów gier zręcznościowych, którzy również chcą piąć się w tabeli najlepszych graczy. Poza Soniciem do wyboru mamy innych bohaterów i każdego z nich możemy ulepszać, aby kolejne plansze łatwiej się nam pokonywało. Raczej dla fanów gatunku, ale w ramach kwadransowego relaksu pewnie czasem włączę, bo gra się niezwykle przyjemnie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Too Hot To Handle 2

Nie jestem fanem programu Too Hot To Handle, więc nawet nie podjąłem próby ściągnięcia tego tytułu. I ja bym to nazwał Simsami w świecie tego serialu. Możemy utworzyć swoją postać – zmodyfikować szczegóły, dotyczące ubioru czy warunków fizycznych. Gracz ma możliwość określić kolor oczu, sylwetkę ciała, włosy, wzór tatuażów czy nawet znak zodiaków. Nic tylko stworzyć uczestnika wyspy i ruszyć na miłosny podbój! Oczywiście pod warunkiem, jeśli lubicie Too Hot To Handle, bo to zdecydowanie tytuł skierowany do fanów tego programu rozrywkowego.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowe gry na Netflixie – lista

  • The Queen’s Gambit Chess
  • OXENFREE II: Lost Signals
  • Sonic Prime Dash
  • Too Hot To Handle 2