Ten rok jest przełomowy jeśli chodzi o ilość oryginalnych produkcji filmowych Netflixa. Serwis ostro stawia na długometrażowe projekty, co nie zawsze przynosi dobre efekty, ale patrząc na obsadę „Nie patrz w górę”, film ten może stać się hitem tego roku.

Premiera filmu „Nie patrz w górę” odbędzie się pod koniec 2021 roku, a dokładnie 24 grudnia. To doskonała okazja na mocne wejście, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to okres świąteczny, a co za tym idzie – wolny od pracy w większości przypadków.

Netflix pokazał trailer 2 części 5 sezonu „Domu z papieru”

„Nie patrz w górę” zwiastun od Netflixa

Obsada nowej produkcji Netflixa przyprawia o zawroty głowy. Kiedyś takich aktorów na jednym ekranie spotykało się przy gigantycznych, hollywoodzkich projektach. Nie umniejszam niczego Netflixowi, a nawet więcej – trzymam za nich kciuki. Na ekranie spotkamy przede wszystkim w głównych rolach Leonardo DiCaprio, a także Jennifer Lawrence. Oprócz nich występują również takie aktorki, jak Cate Blanchett czy Meryl Streep. Już sama obsada nakazuje dodać ten film do listy „must see”, szczególnie, że premiera odbędzie się na Netflix.

„Nie patrz w górę” do historia o studentce astronomii, Kate Dibiasky (w tej roli wspomniana wcześniej Jennifer Lawrence). Pewnego dnia wraz ze swoim profesorem Randallem Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają krążącą po Układzie Słonecznym kometę. Nie trudno się domyślić, że odkryta kometa znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Reakcja ludzi jest jednak zaskakująca, bo mało kto przejmuje się tym faktem. Prezydent (w tej roli Meryl Streep) nie jest zbyt roztropna, więc i na jej pomoc naukowcy liczyć nie mogą. Walka z zainteresowaniem opinii społecznej trwa w najlepsze, a dwoje bohaterów zadaje sobie pytanie: co trzeba zrobić, żeby… spojrzeć w górę?

Plakat Nie patrz w gore

  • Scenariusz i reżyseria: Adam McKay
  • Pomysłodawcy historii: Adam Mckay i David Sirota
  • Producenci: Adam McKay, p.g.a. i Kevin Messick, p.g.a
  • Zdjęcia: Linus Sandgren, ASC, FSF
  • Scenografia: Clayton Hartley
  • Montaż: Hank Corwin, ACE
  • Kostiumy: Susan Matheson
  • Muzyka: Nicholas Britell

Squid Game jest wykorzystywane przez hakerów do szerzenia spyware

Obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley, Cate Blanchett oraz Meryl Streep.

Premiera filmu „Nie patrz w górę” 24 grudnia 2021 na platformie Netflix.