Twórcy popularnego „antyradaru” wprowadzają do oferty nowy produkt. Yanosik RS kosztuje niemało, natomiast producent chwali się, że jest to urządzenie luksusowe i designerskie. Nieszczególnie mnie to przekonuje.

Powiem wprost – jestem wielkim fanem Yanosika, z którego korzystam w zasadzie od samego początku istnienia. System ostrzegania przed fotoradarami, kontrolami prędkości i wypadkami działa znakomicie i wielokrotnie uratował mnie przed mandatem lub kolizją. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi i „cyk” przekraczamy dopuszczalną prędkość. Nie cenię za to nawigacji wbudowanej w aplikację, gdyż nie jest ona szczególnie dokładna, myli adresy i nie jest w stanie omijać korków tak sprawnie, jak czynią to Mapy Google.

//dzisiaj na dailyweb

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja Yanosika jest mocno przeładowana, więc jeśli chcecie możliwie przejrzysty system ostrzegania przed zdarzeniami na drogach, celujcie w fizyczne urządzenia, które usługodawca sprzedaje we własnym sklepie. Na platformę wjechał właśnie nowy model.

Yanosik RS nie taki premium, jak maluje go producent

Yanosik RS
Yanosik RS faktycznie prezentuje się okazale

Zacznę od ceny, bo ona daje niezły pogląd na to potencjalną opłacalność. Za Yanosik RS trzeba bowiem zapłacić 1739 zł. Do tego dochodzi koszt dodatkowej karty SIM, bez której urządzenie nie będzie działać. Karta na rok jest dodawana w gratisie, natomiast opcje 2-letnia to koszt 139 zł, natomiast 3-letnia 269 zł. W ujęciu ogólnym daje to całkiem niezłą sumkę. Czy warto ja wydać?

Yanosik RS

W zamian otrzymujemy naprawdę ciekawie zaprojektowane urządzenie, w którym czuć minimalizm i jakość wykonania. Na ekranie dotykowym nie znajdziesz dziesiątek niepotrzebnych ikon, a jedynie najważniejsze elementy, takie jak ograniczenia prędkości, dopuszczalne prędkości, dwa najbliższe zdarzenia drogowe oraz liczbę aktualnych użytkowników.

System automatycznie wykrywa autostrady oraz informuje o najbliższych stacjach paliw czy MOP-ach (Miejscach Obsługi Podróżnych). Yanosik RS można podłączyć do zestawu głośnomówiącego lub do słuchawek w kasku motocyklowym, a co ważne – zamontujemy go niemal dowolnie. Konstrukcja ma bowiem odpowiednie gwinty w dwóch miejscach. Możemy korzystać ze sprzętu pionowo lub poziomo.

Yanosik RS

Specyfikacja techniczna

  • Wymiary: 57,3 mm x 91 mm x 19 mm
  • Waga: 104 g
  • Wymiary wyświetlacza: 2,8”
  • Bateria: Litowo-polimerowa 360 mAh
  • Ekran dotykowy
  • GPS
  • GPRS
  • USB typ C

Yanosik stworzył radio dla kierowców: muzyka, felietony i informacje o utrudnieniach w pakiecie

W zestawie sprzedażowym, poza samym urządzeniem znajdziemy kabel zasilający USB-C, adapter do gniazda ładowarki oraz papierologię. Zgoda, Yanosik RS w teorii może zapewnić większą wygodę użytkowania, natomiast nie jestem przekonany do tego, aby płacić za możliwości dostępne w darmowej aplikacji kwotę prawie 2 tys. złotych, a Wy?