Xiaomi SU7 i Xiaomi SU7 Max to dwa modele, debiutującego na rynku motoryzacyjnym Xiaomi. Chiński producent złożył wniosek licencyjny na sprzedaż swojego samochodu. Wszystkie dane, które tam przedstawił, właśnie przedostały się do internetu.

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Xiaomi ma w planach własny samochód elektryczny. To już kolejny po HUAWEI Aito M5 samochód pochodzący od producenta smartfonów. To też drugi obok MS 11, nad którym pracuje Xiaomi.

Xiaomi SU7 oraz Xiaomi SU7 Max to całkiem niezłe elektryki

Wiadomości zostały opublikowane w serwisie Weibo przez użytkownika Abenzene. Wiadomo, że pochodzą one z wniosku licencyjnego, adresowanego do Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Chinach.

Xiaomi SU7
Xiaomi SU7 Max można rozpoznać po kamerę LiDAR, która nadaje mu charakteru
Xiaomi SU7
Xiaomi SU7

Wiadomo już, że to Xiaomi będzie odpowiedzialne za projekt samochodu, ale wyprodukowaniem zajmie się koncern motoryzacyjny BAIC. To wielka firma z państwowymi wpływami, która na produkuje na rynek chiński samochody marek JEPP oraz Hyundai. To też ta sama firma, która wznowiła produkcję samochodów marki SAAB.

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7 dostępny będzie początkowo w wersji standardowej oraz Max. Dodatkowo spodziewamy się również modelu Pro, o czym świadczą emblematy w dokumentach. Niezależnie od wersji SU7 będzie samochodem z nadwoziem sedan o wielkości pomiędzy Porsche Taycan a Teslą model S. Dokładne wymiary to 4,997 × 1,963 × 1,455 mm (1,440 mm w wersji bez czujnika LiDAR, to ta mała wypustka z przodu na dachu). SU7 ma masę własną 1,980 kg a SU7 Max waży 2,205 kg.

Xiaomi SU7

Samochód ma posiadać w zależności od wersji napęd RWD o mocy 220 kW (299 KM) lub AWD 220 kW + 275 kW (675 KM). Akumulator samochodu ma mieć pojemność 101 kWh i pozwolić na przejechanie do 800 km na jednym ładowaniu.

Czymś unikalnym ma być system infotaiment, który oparty ma być na autorskim systemie HyperOS, który przeznaczony jest również dla flagowych smartfonów producenta. Wcześniej mówiono o tym, że ma on być pełnym ekosystemem dla wielu urządzeń. Dotyczy to również Xiaomi SU7.