Długo musieliśmy czekać, ale oto i jest. Najlepsza i najbardziej zaawansowana elektryczna hulajnoga od tego popularnego producenta — Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra.

Wiedzieliśmy już od dłuższego czasu dzięki plotkom, że Xiaomi miało w planach nowy, bardziej zaawansowany model. Jakieś dwa tygodnie temu producent sam zdradził datę premiery, a teraz my już oficjalnie znamy wszelkie szczegóły na temat hulajnogi Xiaomi Mi 4 Ultra.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra — amortyzacja, większa moc i zasięg

Xiaomi długo kazało nam czekać na model z mocnym silnikiem, pojemną baterią i zawieszeniem. Bez przesady można by powiedzieć, że Xiaomi przybyło nowej konkurencji, a ta stara nawet jej trochę odjechała. Teraz wreszcie jest czym powalczyć o bardziej wymagającego użytkownika.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Pokazywaliśmy Wam kilka ciekawych nowych graczy jak Taur, Apollo czy dizajnerskie Äike. Nie zdążyliśmy opisać sporo nowości, które znajdziecie w marketach i internetowych sklepach. Bez wątpienia każdy, kto zaczynał od najtańszych modeli Xiaomi i Seegwaya, w miarę zdobytego doświadczenia chciał więcej. Teraz, trochę późno, Xiaomi daje to „więcej”.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Więcej jest mocy, silnik w tylnym kole ma nominalnie 500 W, ale w szczycie potrafi wygenerować 940 W. Model przygotowano z myślą o zgodności z wymogami prawa. Dlatego prędkość tego modelu ograniczona jest do 20 km/H. Oczywiście pewnie i na to użytkownicy znajdą rozwiązanie.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Akumulator hulajnogi ma pojemność 561.5 Wh. To nie za dużo, ale więcej niż wersja Pro tego modelu, ale wedle zapewnień firmy ma pozwolić nawet na 70 km zasięgu (przy 75-kilogramowym kierowcy).

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Kolejną nowością, którą trzeba zaznaczyć, jest podwójna amortyzacja, to bodaj pierwsza taka hulajnoga od Xiaomi. W tym miejscu należy też o 10-calowych ulepszonych, bezdętkowych oponach, które posiadają wewnątrz warstwę uszczelniającego żelu. Xiaomi przekonuje, że jest on w stanie zagoić dziury o średnicy nawet 3,5 mm. Zmianie uległa również konstrukcja hulajnogi — widocznie pochylona w stronę kierowcy jest sztyca, a cała konstrukcja została wzmocniona. Wszystko by pozwolić na jazdę nawet 120 kg zawodnikom.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Oczywiście nie zabrakło tu również elementów uszczelniających konstrukcję przed pyłem i deszczem (norma IP55), oświetlenia LED oraz łączności ze smartphonem poprzez Bluetooth.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

 

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra powinna być już niedługo w naszym kraju w najlepszych kanałach sprzedaży oraz oficjalnym sklepie. Jej cenę ustalono na 4799 zł.

Pełna specyfikacja:

 

Model Ultra
Rodzaj produktu Hulajnoga elektryczna
Funkcje Pochłanianie wstrząsów

Podwójny system zawieszenia

Zasięg do 70 km
Rodzaj ogniwa Litowo jonowy
Pojemność baterii 12000 mAh (561.5 Wh)
Czas ładowania do 6 h
Moc 500 W
Odpowiedni teren Chodnik

Zbocza o nachyleniu do 25%

Maksymalna prędkość 20 km/h
Maksymalna moc chwilowa 940 W
Hamowanie E-ABS + drum brake
Opony 10″ Bezdętkowe

DuraGel

Maksymalne obciążenie 120 kg
Prąd wejściowy 2A
Prąd wyjściowy 2.3A
Napięcie wejściowe 100V ~ 240V
Napięcie wyjściowe 54,6 VDC
Moc wyjściowa 124W
Zakres temperatur -10°C ~ 40°C
Zalecany wiek użytkownika 16~50 lat
Zalecana wysokość użytkownika 120~200 cm
Certyfikaty IP55
Wysokość 535 mm (złożony), 1260 mm (rozłożony)
Długość 1200 mm
Waga 24,5 kg
Zestaw Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

5 śrubek

Przedłużony adapter dyszy

Klucz sześciokątny

Adapter zasilania

Skrócona instrukcja

Instrukcja obsługi

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Więcej informacji na oficjalnej stronie.