Rion Apex to najnowszy projekt, który wyprzedał się na pniu. Manufaktura elektrycznych hulajnóg stworzyła potwora, który rozpędza się do 130 km/h. To prawdziwa hiperhulajnoga.

O Rion Motors dużo nie wiemy. Założyciele nie zdradzają zbyt wiele o sobie i swojej firmie. To manufaktura lekkich, sportowych i bardzo mocnych elektrycznych hulajnóg, które powstają gdzieś w Los Angeles. Teraz firma przedstawia nowy produkt Rion Apex, który jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Rion Apex ma niesamowite osiągi

Zacznijmy od tego, że CEO firmy jest Matt Hoover. To człowiek, który nabył prawa do manufaktury Rion Motors. Rion Apex to 3 model w historii firmy i powstawał przez dwa lata. W połowie tego miesiąca rusza jego produkcja a zaraz po tym wysyłka do kupców. Jak udało mi się zrozumieć, pierwsza partia Rion Apex już się wyprzedała a zakładka na stronie Rion Motors wyświetla błąd 404. Udało mi się dotrzeć jednak do ceny, wynosiła ona 7,900 dolarów (32,250 zł). Dużo? Może i tak, zobaczmy jednak, co za to dostaniemy.

Raith Vengeance z rekordem Guinnessa. 132 km/H na elektrycznej desce, która trafi niedługo do sprzedaży

Rion Apex jest składany ręcznie. Posiada silniki w obu kołach o łącznej mocy 22 kW! To kolejny pojazd (ale nadal nieliczny), którego architektura przekracza magiczne 100 V. W przypadku Rion Apex to 100.8 V. Akumulator ma 2534 Wh, a producent podaje zasięg 75 mil, czyli około 120 km.

Rion Apex

 

Rama wykonana została z aluminium a deck z grubej tafli przeźroczystego akrylu. Dodatki z frezowanego aluminium i włókna węglowego nadają surowego, ale mogącego się podobać charakteru. Sztyca i kierownica wykonane są w całości włókna węglowego. Za sprawne hamowowie odpowiadają tu hamulce Magura MT7 SL, oczywiście ich siłę uzupełnia również system odzyskiwania energii. Silniki współpracują z podwójnym układem Tronic 250 R oraz manetką Tronic Curve.

Rion Apex

Rion Apex

 

Całość waży około 38,5 kg i potrafi się rozpędzić do 80 mil na godzinę (około 130 km/h), przy czym Rion Motors twierdzi, że to limit ustawiony elektronicznie. Całość oczywiście obsługiwana jest również przez aplikację na telefon.

Rion Apex

Rion Apex

Rion Apex

Więcej informacji na profilu FB, oficjalnej stronie Rion Apex, oraz w przyszłości na stronie dystrybutora Leo PEV.