Diuna: część 2 to z całą pewnością jeden z bardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. Bez owijania czerwi w piasku – liczyłem niemalże minuty od zaprezentowania pierwszego zwiastuna!

Diuna: część 2 na pierwszym, dłuższym materiale reklamowym wygląda oszałamiająco. Pierwsza część reprezentowała niesamowicie wysoki poziom audiowizualny, ale coś mi się wydaje, że kontynuacja – przynajmniej pod kątem technicznym postawi wysoko poprzeczkę. Tym razem Denis Villeneuve nie bawił się w żadne półśrodki. Całość widowiska została nakręcona kamerami IMAX. Dla porównania – poprzednik wykorzystał je „tylko” w 40 procentach. Chcecie zobaczyć jak Paul Autryda (Timothee Chalamet) ujeżdża wielkiego, piaskowego czerwia? Czy będziecie zaskoczeni tak samo jak Stilgar(Javier Bardem)? Sprawdźcie sami na poniższym materiale!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Diuna: część 2 na pierwszym zwiastunie wygląda oszałamiająco!

Diuna: część 2 wygląda na pierwszym zwiastunie zjawiskowo! Tak – jak będę chciał, to będę to powtarzał co akapit, ale jestem pod totalnym pozytywnym wrażeniem. Już pierwsze zdjęcia z planu, zapowiadały, że otrzymamy materiał, który zachwyci mnie pod każdym kątem. Nie jestem szczególnie zaskoczony, bo pierwsza część prezentowała wysoki poziom operatorski. Greig Fraser, który wznawia współpracę z Denisem Villeneuve ma na swoim koncie takie filmy jak Vice, The Mandalorian czy The Batman. Czy dzięki drugiej części Diuny otrzyma drugiego Oscara? Na pewno będzie ważnym graczem w kategorii zdjęcia.

Na zwiastunie możemy zobaczyć, jak Paul Autryda (Timothee Chalamet) ujeżdża czerwia i robi to w sposób spektakularny. Z całą pewnością na ekranie będzie więcej księżniczki Chani (Zendaya),  powróci Gurney Halleck (Josh Brolin), Stilgar (Javier Bardem), Lady Jessica (Rebecca Ferguson) i oczywiście antagoniści: Baron Vladimir Harkonnen (Stellan Skarsgård) oraz Glossu „Bestia” Rabban Harkonnen (Dave Bautista). Mamy również pierwszy wglad w nowych bohaterów: Księżniczke Irulanę Corrino (Florence Pugh), Lady Margot Fenring (Léa Seydoux) oraz Feyda-Rautha Harkonnena (Austin Butler w rewelacyjnej charakteryzacji). Materiał reklamowy jedynie nie pokazał jeszcze jednej nowej postaci – Padyszacha Imperatora Szaddama IV, w którego ma się wcielić Christopher Walken. Na pewno na kolejnym zwiastunie go zobaczymy. Warner Bros. udostępnił również oficjalny plakat.

Diuna: część 2

Diuna: część 2 w całości została nakręcona kamerami IMAX

Ja już nie mogę się doczekać, aby wrócić do tego świata, bo Diuna to jeden z lepszych filmów Sci-fi ostatnich lat, a Denis Villeneuve trzyma poziom jak zawsze. Dzieło dopieszczone technicznie, świetne aktorsko, a na poziomie reżyserii i scenariusza również nie poniosło fiaska. Wierzę w to, że kontynuacja będzie tak samo epicka, dopracowana audiowizualnie i z angażującym scenariuszem. Przed nami jeszcze parę miesięcy oczekiwania, ale ja nie mam z tym problemu, aby minęło trochę więcej czasu, aby reżyser dowiózł kolejny świetny film.

Pierwsza część Diuny jest dostępna na platformie streamingowej HBO MAX. Kontynuacja zadebiutuje w kinach 3 listopada 2023 roku.

Oglądajnik #32, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, Apple TV i Canal+