Asteroid City to nowy projekt Wesa Andersona, który już niebawem trafi do kin. W końcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun,

Zaledwie wczoraj w sieci zadebiutował oficjalny plakat Asteroid City Wesa Andersona, a dziś otrzymaliśmy pierwszy zwiastun! Nie ukrywam, że jest to przeze mnie jeden z bardziej wyczekiwanych filmów roku. Twórca takich hitów jak Fantastyczny pan Lis, Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom, Wyspa psów czy Grand Budapest Hotel powraca z kolejnym filmem. Jak to reżyser ma w zwyczaju – znowu zebrał na swoim pokładzie imponującą obsadę. Niestety tym razem bez Billa Murraya – ze względu na COVID-19 nie mógł wziąć udziału w kolejnej produkcji Wesa Andersona. Byłaby to jego ósma współpraca z tym twórcą.

Asteroid City
oficjalny plakat filmu „Asteroid City”

Asteroid City z oficjalnym plakatem i pierwszym zwiastunem!

Asteroid City i bez Billa Murraya ma imponującą obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Toma Hanksa, Margot Robbie, Jasona Schwartzmana, Scarlett Johanssona, Jeffreya Wrighta, Tildę Swinton, Bryana Cranstona, Edwarda Nortona, Adriena Brody’ego, Lieva Schreibera, Willema Dafoe, Ruperta Fienda, Hope Davies, Matta Dillona, Mayę Hawke, Steve’a Carella, Tony’ego Revolori, Sophię Lillis i Jeffa Goldbluma. Wiele osób z tego zacnego grona już można było zobaczyć w filmach Wesa Andersona, jednak mamy dwa świetne aktorsko debiuty. Mowa o Tomie Hanksie i Margot Robbie. Już sama obsada i nazwisko reżysera to argument dla mnie, aby wyczekiwać dnia premiery.

Asteroid City opowie o konwencie astronomów w 1955 roku, w pewnym fikcyjnym miasteczku w, w którym dojdzie do  pewnego zdarzenia, zmieniającym życie wielu osób. Zwiastun za dużo nie zdradza i głównie prezentuje bohaterów i stara się zmieścić z listą płac, ale można podejrzewać, co się stanie. Plakat, szczątki fabuły oraz tytuł sugeruje, że mieścina będzie miała bardzo bliski kontakt z meteorytem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Asteroid City zadebiutuje w kinach w czerwcu, ale będzie pokazywany również na Festiwalu Filmowym w Cannes

Po zwiastunie Asteroid City łatwo można poznać, ze to dzieło Wesa Andersona. Jego styl jest nie do podrobienia, dzięki zdjęciom, kolorystyce i specyficznej „makietowości”. Ostatnim jego filmem był Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun z 2019 roku. Asteroid City zadebiutuje w amerykańskich kinach 9 czerwca, a do Polski trafi tydzień później, czyli 16 czerwca 2023 roku. Wcześniej ma zostać pokazany światu nieco wcześniej. Będzie wyświetlany na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Prestiżowe wydarzenie ze świata filmu ma się odbyć w dniach 16–27 maja 2023 roku. Osobiście – nie mogę się doczekać!

Ryan Coogler pracuje nad nowym Z Archiwum X