Film Aquaman i Zaginione królestwo, czyli nowe widowisko z uniwersum DC doczekał się pierwszego zwiastuna!

Aquaman z 2018 roku to była całkiem udana i wyróżniająca się produkcja na podstawie komiksów DC. Oczywiście nie bez wad, ale to film, który sprawił mi wiele radości. Przy dosyć niskim budżecie – jak na wielkie kino superbohaterskie (160 mln) – Jamesowi Wanowi udało się zrealizować obraz, który cieszył oko. Sekwencje niczym z wodnego horroru, świetnie zrealizowana sekwencja walki na dachach budynków – udająca kręcenie na jednym ujęciu, czy dobrze prezentujące się pojedynki. Porównując do tragicznej – kosztującej 300 mln dolarów Ligi Sprawiedliwości – to wręcz dzieło wybitne.

//dzisiaj na dailyweb

Ok, wybitnie nie było, ale nie zmienia to faktu, że bardzo czekałem na drugą część. James Mamoa to dobry Aquaman, James Wan ponownie za sterami kontynuacji, więc oczekiwania są spore, choć nie spodziewam się, aby stał się kasowym hitem, bo ostatnio kino superbohaterskie nie dowozi finansowo. Dokrętki i pierwsze pokazy testowe, które zdobyły niezbyt przychylne opinie, nie nastrajają optymistycznie, ale ja bardzo trzymam kciuki.

Aquaman i Zaginione królestwo na pierwszym zwiastunie

Aquaman
Pierwsza część Aquamana była całkiem przyjemną produkcją DC

Flash z uniwersum DC okazał się ogromnym floopem finansowym, Strażnicy Galaktyki nie zarobili tyle, ile powinni. Widzowie są już chyba nieco znudzeni superbohaterskim formatem. Nawet dobrze zarabiający Marvel spada w rankingach oglądalności na rzecz Barbie i Oppenheimera. Aquaman raczej nie stanie się wabikiem, aby ludzie całymi stadami powrócili do multipleksów na tego typu filmy. Ja na pewno na sali kinowej się pojawię, bo tak jak wspomniałem – jestem fanem pierwszej części.

Czwarty sezon Sex Education na pełnym zwiastunie! Co nas czeka w finale serialu?

Aquaman i Zaginione królestwo ma być bezpośrednią kontynuacją filmu z 2018 roku i nie będzie powiązany z innymi produkcjami. W momencie kręcenia zdjęć nie było wiadomo, czy produkcja ta wyjdzie przed, czy po Flashu, więc reżyser musiał mieć to na uwadze. Podjął decyzję o realizacji filmu przygodowego ze znanym władcą mórz, bez większych stawek dla budowy całego uniwersum. A zwiastun? Prezentuje się efekciarsko. Tym razem Król Atlantydy jest zmuszony do pewnej współpracy, aby ochronić swoją krainę przed wspólnym wrogiem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Aquaman i Zaginione królestwo zadebiutuje w grudniu 2023 roku

Aquaman i Zaginione królestwo zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2023 roku w USA. W Polsce pojawi się dzień póżniej – również na ekranach IMAX.  Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Jason Momoa, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison, Nicole Kidman, Vincent Regan, Jani Zhao, Indya Moore oraz Pilou Asbæk.