Dziś zaczęły się największe targi elektroniki CES 2024 w Las Vegas. Withings, jak zawsze pokazał coś, co zasługuje na miano jednego z najciekawszych urządzeń i to nawet jeśli nie poznaliśmy jeszcze wszystkich innych premier. Withings BeamO to multitoskop, mierzy temperaturę ciała, odczytuje poziom tlenu we krwi, wykonuje elektrokardiogramy i działa jak lekarski stetoskop.

Withings to firma, która na targi CES w Las Vegas zawsze przywozi coś unikalnego na skalę światową. W zeszłym roku pokazano urządzenie, które analizuje mocz, co ciekawe wyrób stworzono do stosowania w domu, a nie lekarskim gabinecie.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz prezentuje coś równie ciekawego. To bodaj pierwsze tak kompletne urządzenie na rynku konsumenckim. Withings BeamO to urządzenie, które potrafi tak wiele, że musiała powstać dla niego specjalna nazwa — multiskop lub jeśli wolicie multitoskop.

Withings BeamO kompleksowy przyjaciel twojego zdrowia

Gdyby to była reklama, musielibyśmy w bardzo widoczny sposób zaznaczyć, że przedmiot z artykułu to wyrób medyczny. Zasadniczo nie musimy tego więc robić, ale warto, żebyście o tym pamiętali.

Withings BeamO

Faktem jest też, że Withings kolejny raz zaskakuje przełomowym urządzeniem. Mam wagę tej firmy i ciśnieniomierz. W redakcji testowaliśmy kilka innych urządzeń i myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że firma produkuje niesamowity i godny polecenia sprzęt.

Withings ScanWatch Nova to wyjątkowy, hybrydowy smart zegarek, który pasuje również do garnituru

Tym razem pokazano urządzenie tak kompletne, że musiano ukuć dla niego nowy termin „multiscope”. W urządzeniu znalazły się możliwości termometru, podobne do tych z Withings Thermo (drugiej generacji), czujniki fotopletysmografii, elektrody do EKG, oraz cyfrowy moduł, który działa jak statoskop (z wyjściem na słuchawki). Urządzenie oferuje kolorowy wyświetlacz, który prezentuje podstawowe dane. Dostęp do pozostałych informacji uzyskuje się przez świetną (używam codziennie) aplikację na smartfony. Istnieje tu też możliwość podzielenia się danymi z lekarzami lub innymi osobami.

Widzieliśmy już jak działają cyfrowe termometry Withings a elementy fotopletysmografii wykorzystywane są każdym smart watchu z czujnikiem pracy serca. Również przenośne EKG to coś, co ma nie tylko Apple Watch i hybrydowy Withings ScanWatch, ale też cała masa innych urządzeń. Całkiem zaskakujące jest jednak cyfrowy stetoskop. Musicie przyznać, że na rynku nie ma tak kompletnych urządzeń, kierowanych do zwykłych ludzi, a nie lekarzy.

Withings BeamO

Ostatni z wymienionych czujników naprawdę mnie zaskoczył. Oczywiście są już inne podobne rozwiązania na rynku. Cyfrowy stetoskop od Withings działa wykorzystując wzbudzanie piezoelektrycznych dysków, które wzbudzane są poprzez szum i bicie serca z klatki piersiowej.  Przekształca się je w sygnał elektryczny, który jest interpretowany przez Withing BeamO.

Withings BeamO

Withings twierdzi, że to pierwsze tak kompletne urządzenie na świecie. W trakcie tworzenia sprzętu uzyskano trzy znaczące patenty na technologię pomiarów. Withings BeamO czeka obecnie na certyfikację przez amerykańskie FDA. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzęt trafi na rynek już w lecie tego roku. Cena urządzenia to 249,95 euro (około 1090 zł). Więcej informacji na stronie producenta.