Wczoraj w naszym podcaście rozmawialiśmy o najciekawszych premierach targów CES 2024 w Las Vegach, które zakończyły się w zeszłym tygodniu. Przygotowaliśmy ponad 35 materiałów. Niestety, ale niektóre fajne sprzęty uszły naszej uwadze. Jednym z nich jest składany monitor ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH.

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to przerost formy nad treścią, ponieważ, w zasadzie, wystarczą nam składane telefony. Potem przyjrzałem się mu bliżej i stwierdziłem coś innego: to idealne rozwiązanie również dla mnie!

//dzisiaj na dailyweb

Pełnoprawny monitor do złożenia i łatwego przenoszenia rozwiązałby kilka moich problemów. Mógłbym go wziąć na wakacje i cieszyć się domowym kinem, mógłbym spontanicznie wykorzystać w domu, gdy trwa walka o pilota oraz u dziadków, którzy wiecznie narzekają, że pokazywane im zdjęcia na telefonie są za małe. To jednak nie koniec jego zastosowań.

ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH składany monitor o wielkości 17 cali

To właśnie na targach CES 2014 wypłynęła ciekawa nowość. Firma ASUS pokazała na nich wiele rzeczy (a te przysłoniły tytułową premierę). ASUS ZenScreen Fold, jak łatwo się domyślić, jest monitorem do składania, którego przekątna wynosi 17 cali.

ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH

Monitor dysponuje matrycą OLED o rozdzielczości 2560 × 1920 pikseli. Pokrywa ona 100% gamy kolorów DCI-P3 i posiada certyfikat DisplayHDR True Black 500.

ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH

ASUS ZenScreen Fold posiada dwa porty USB C z obsługą zasilania. Dodatkowo jest też port mini HDMI oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm. W zestawie producent dodaje kabel USB C — USB C w kształcie litery L, który zwiększa komfort z użytkowania sprzętu.

LG MyView to hybryda monitora z możliwościami Chromebooka

Monitor posiada możliwość pracy w pionie i poziomie. Z tyłu umieszczono rozkładaną podpórkę (podobne jak w komputerach Surface Pro), która pomoże w łatwym ustawieniu urządzenia. Waga ASUS ZenScreen Fold wynosi 9,17 kg, grubość to tylko 9,7 mm (po rozłożeniu). Złożony monitor ma wielkość 12,5-calowego laptopa. 

ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH

Niestety, ale nie znamy jeszcze daty rynkowej premiery oraz ceny. Firma obiecała, że poda ją w najbliższym terminie.