Podczas tegorocznych targów CES 2024 w Las Vegas zostanie pokazane nowe etui dla smartfonów iPhone. Co w nim wyjątkowego? Akcesorium zostanie wyposażone w fizyczną klawiaturę rodem z BlackBerry.

Smartfony Apple mają już 17 lat. W 2007 roku zadebiutowała pierwsza generacja iPhone’a, która sprawiła, że rynek urządzeń mobilnych na dobre pożegnał się z fizycznymi klawiaturami. Niektórzy użytkownicy inteligentnych telefonów nie mogli pogodzić się z tym stanem rzeczy, dlatego też jeszcze przez jakiś czas BlackBerry przekonywało do siebie tę grupę użytkowników. Z czasem również „jeżynka” musiała się poddać.

//dzisiaj na dailyweb

Czy to oznacza, że tego typu konstrukcje wyginęły niczym dinozaury i jamniki (serio, nie widziałem żadnego na żywo przez ostatnie 8 lat)? Niekoniecznie. Ba, nawet użytkownicy iPhone’a mogą zaserwować sobie obsługę smartfona przy użyciu integralnej, fizycznej klawiatury. Z pomocą przyjdzie tutaj projekt Clicks, współtworzony przez youtubera – Mr. Mobile.

Euti z klawiaturą dla iPhone’a? Youtuber pokazał akcesorium dla fanów BlackBerry

BlackBerry

Pomysł jest genialny w swojej prostocie i choć kocham dotykową obsługę smartfonu, chętnie sprawiłbym sobie tytułowe akcesorium. Jego cena na ten moment to 139 dolarów, natomiast czuję, że niebawem będzie można kupić Clicks, bo tak zostanie nazwana klawiatura-etui, znacznie taniej. Wstrzymam się więc, bo 550 zł + 23% + wysyłka oznacza dla mnie realnie ponad 700 złotych. Sporo jak za etui.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nie jest to jednak pierwsze lepsze etui z brzegu. Poza oczywistymi właściwościami ochronnymi, otrzymujemy tutaj bowiem klawiaturę fizyczną. Cztery rzędy przycisków znajdują się na samym dole i całość do złudzenia przypomina BlackBerry. Co ciekawe, mamy tutaj nawet obsługę skrótów klawiszowych, co pomoże nam na przykład w nawigacji po konkretnych aplikacjach. Miłośnicy Excela będą zachwyceni.

Etui FineWoven Apple zbyt drogie? Firma Caviar zaprezentowała etui w cenie dwa razy wyższej od iPhone’a 15 Pro

Clicks występuje w dwóch kolorach – żółtym, który zdecydowanie przypadł mi do gustu, oraz czarnym. Konstrukcja iPhone’a istotne wydłuży się po założeniu etui, ale nie powinno to stanowić większego problemu dla osób żądnych tego typu zmiany. Podobny projekt miał miejsce już w przeszłości i spotkał się z ostrą reakcją BlackBerry, które było w posiadaniu odpowiednich patentów. Dziś taka sytuacja nie ma na szczęście racji bytu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie lub marzy się Wam realizacja zamówienia euti dla smartfonów iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro lub iPhone’a 15 Pro Max, odwiedźcie tę stronę.