Ghostbusters: Frozen Empire otrzymał pierwszy teaser! Tym razem nostalgia powróci w iście lodowatej atmosferze.

Ghostbusters: Frozen Empire to kontynuacja całkiem udanej pierwszej części z 2021 roku, która z kolei była requelem oryginalnej serii z 1984 i 1989 roku. Miałem ogromne obawy względem tego filmu, ponieważ żeńska wersja Pogromców Duchów z 2016 roku to totalna profanacja, której nie uratował nawet całkiem zabawny Chris Hemsworth. Oczekiwania miałem zerowe, a do seansu podchodziłem z myślą, że już gorzej być nie może?

I nie było! Pogromcy duchów. Dziedzictwo to szacunek do klasyki, porządne wykonanie, pomysł na siebie, utalentowany reżyser i interesująca obsada. To film Jasona Reitman – twórcy udanych produkcji, takich jak Juno, Tully, czy W chmurach. Na ekranie mogliśmy zobaczyć wiecznie młodego Paula Rudda, Mckennę Grace, Finna Wolfharda oraz Carrie Coon. Powrócili w mniejszych rolach również członkowie oryginalnych filmów: Ernie Hudson, Bill Murray, Sigourney Weaver i Dan Aykroyd. Co nas czeka w kontynuacji?

Ghostbusters: Frozen Empire na pierwszym teaserze! Poszukajcie koców i czapek, bo zapowiada się lodowata atmosfera

Ghostbusters
Pogromcy duchów będą znów mieli ręce pełne roboty

Przede wszystkim czekają nas zmiany na stołku reżysera. Jason Reitman oddaje pałeczkę Gilowi Kenanowi (Miasto cienia, serial Krzyk), a sam pełni rolę producenta i scenarzysty. Poza tym wróci prawie cała obsada z pierwszej części filmu, a ponadto angaż dostali Kumail Nanjiani i Patton Oswalt. Ponadto William Atherton, wcielający się w inspektora Agencji Ochrony Środowiska w filmie z 1984 roku znów pojawi się na ekranie.

Tym razem będzie bardzo mroźnie. Zwiastun zaczyna się sekwencją niczym z filmu Pojutrze. Niczego nieświadomy Nowy York może niedługo zamienić się w drugą Epokę Lodowcową. Nadciąga wielka fala zimna, zamrażając wszystko, co napotyka na swojej drodze. Teaser nie zdradza za wiele, ale znowu przyjdzie nam doświadczyć połączenia starej gwardii Pogromców duchów z nową.  Pojawia się również kultowy samochód Ecco-1, pewna remiza strażacka i ogromny upiór. Reakcje bohaterów mówią jedno – będzie się działo!

Pogromcy duchów powrócą również w dwóch produkcjach animowanych. Każda z nich wyjdzie spod ręki Jasona Reitmana

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ghostbusters: Frozen Empire ma zadebiutować w kinach 29 marca 2024 roku. Sony ma w planach nie tylko tę produkcję, bowiem Jason Reitman został zaangażowany do jeszcze dwóch tytułów w uniwersum Pogromców Duchów. Na widzów czekają jeszcze animacje: film kinowy i serial dla Netflixa.

Stranger Things wraca szybciej niż się spodziewano. Jako prequel, ale w ciekawej formie artystycznej

Ja nie mogę się doczekać, bo faktycznie Pogromcy Duchów. Dziedzictwo pomimo paru wad to solidny tytuł. Czuć w nim serducho, a Jason Reitman okazał się idealnym wyborem na stanowisku reżysera. Czuje nostalgię i ja bardzo chętnie poddam się sentymentowi i obejrzę wszystkie trzy produkcje.

Film Pogromcy duchów. Dziedzictwo jest w dostępny w serwisie Netflix.