Stranger Things powraca! Jednak nie mowa o kolejnym sezonie serialu, ale o sztuce teatralnej. O czym opowie First Shadow?

Stranger Things z finałowym, piątym sezonem prędko nie powróci. Strajk scenarzystów skutecznie utrudnia kolejne prace i dopóki studia nie dogadają się ze strajkującymi, czekają nas kolejne obsuwy. Na dobrą sprawę – już teraz powinna trwać w najlepsze promocja, a do tego jeszcze daleka droga. Obstawiam, że realne szanse na premierę to koniec 2024 roku, ale jest to bardzo optymistyczny plan. Jednak fani produkcji, mieszkający w Londynie będą mieli okazję przenieść się do Hawkins jeszcze tej zimy!

//dzisiaj na dailyweb

Stranger Things: First Shadow to zapowiedziana sztuka teatralna Teatru Phoenix w Londynie, której premiera została zapowiedziana na 14 grudnia 2023 roku. Jednak to nie wszystko, bowiem 17 listopada 2023 roku odbędą się spektakle przedpremierowe.

Strager Things wraca w formie sztuki teatralnej!

Stranger Things
Stranger Things wraca w formie sztuki teatralnej! Szkoda, że tylko w Londynie

Stranger Things: First Shadow to prequel serialu-matki. Cofniemy się w czasie do 1959 roku, aby poznać początki Vecny i młodzieńcze lata Joyce i Hoopera. Centralną postacią będzie Patty Newby, która ma romans z Henrym Creelem i dowiemy się, jak mężczyzna został numerem 001. Oficjalny opis Stranger Things: First Shadow brzmi następująco:

Hawkins, 1959 rok – zwyczajne miasteczko ze zwyczajnymi problemami. Samochód młodego Jima Hoppera nie chce zapalić, siostra Boba Newby’ego nie traktuje poważnie jego audycji radiowej, a Joyce Maldonado chce po prostu skończyć szkołę i wyrwać się z miasta. Kiedy w Hawkins pojawia się nowy uczeń, Henry Creel, jego rodzina przekonuje się, że nowe początki nie są takie łatwe… a mroki przeszłości mają bardzo duży zasięg.

Stranger Things: First Shadow zapowiada się na efektowny prequel na deskach teatru

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Stranger Things: First Shadow napisze i wyreżyseruje Kate Trefry, która zapowiedziała, że sztuka teatralna będzie powiązana z 5. sezonem serialu w formie easter-eggów. W obsadzie przedstawienia znajdują się: Louis McCartney (Henry Creel), Patrick Vaill (dr Brenner), Isabella Pappas (Joyce), Chase Brown (Lonnie Byers), Oscar Lloyd (młody Hopper), Christopher Buckley (Bob Newby), Shane Attwooll (szef policji Hopper), Kemi Awoderu (Sue Anderson), Ammar Duffus (Charles Sinclair), Gilles Geary (Ted Wheeler), Florence Guy (Karen Childress), Max Harwood (Alan Munson) i Michael Jibson (Victor Creel).

Seriale HBO na Netflixie. Filmy Warner Bros. i DC, w tym nowy Batman – już w grudniu

Materiał promocyjny ukazuje wypowiedzi twórców i aktorów, ale również speców od efektów specjalnych. Ten aspekt najbardziej mnie interesuje, bo to może być wyjątkowe wydarzenie. Efekty świetlne, stroboskopowe, czy sprawiające wrażenie iluzji. Szykuje się audiowizualny odlot. Szkoda, że Stranger Things: First Shadow będzie pokazywany tylko w Teatrze Phoenix w Londynie, ale liczę, że Netflix po jakimś czasie udostępni retransmisje. Bardzo ciekawy koncept, uzupełniający serial. Oczywiście czekam na kolejny sezon, ale chętnie otarłbym łzy tęsknoty.