Ostatnie informacje na temat ilości godzin potrzebnych do ukończenia Dying Light 2 zostały właśnie sprecyzowane przez twórców. Techland przedstawił faktyczną długość różnych wariantów rozgrywki.

Niedawno Techland wywołał w internecie niemałą burzę słowami, że do przejścia Dying Light 2 w 100% potrzebne będzie co najmniej 500 godzin. Podaną liczbę porównano nawet do długości spaceru z Warszawy do Madrytu (534 godziny). Zaczęto snuć domysły, co tak naprawdę będzie się składało na aż tyle czasu.

Techland precyzuje długość poszczególnych elementów Dying Light 2

Studio postanowiło więc nieco doprecyzować podane informacje i jednocześnie odpowiedzieć na wiele niezadanych wprost pytań.

R E K L A M A

Chcieliśmy doprecyzować nasz ostatni komunikat na temat ilości godzin potrzebnych do ukończenia gry. Dying Light 2: Stay Human zostało zaprojektowane tak, by gracze o różnych stylach gry i preferencjach mogli eksplorować świat w wybrany przez siebie sposób.

FIxDrmUXEAA1ISB

Dołączono też obrazek zawierający więcej informacji. Dowiadujemy się z niego, że ukończenie głównego wątku fabularnego zajmie jedynie 20 godzin. Aż 4 razy więcej czasu, a więc 80 godzin, będzie trzeba przeznaczyć, by przejść zarówno kampanię fabularną jak i wszystkie zadania poboczne. Oczywiście jest to czas przybliżony i zapewne będzie się różnił w zależności od gracza.

Niektórzy wolą przecież popisywać się jak najszybszym pokonywaniem dystansu w świecie gry, a inni wolą go spokojnie zwiedzać. Nie ma tutaj reguły i ostateczna liczba będzie całkowicie indywidualna. Doprecyzowano także, co tak naprawdę składa się na wspomniane już kilka dni temu 500 godzin.

500 godzin to szlifowanie gry

Jest to czas potrzebny na ukończenie gry w 100%. Do ok. 80 godzin, które zajmą zadania fabularne, musimy także dołożyć zwiedzenie każdego zakamarka mapy, uczestniczenie w każdym dostępnym dialogu i odszukanie wszystkich znajdziek. To jednak nie wszystko. Faktyczne 500 godzin uzyskamy dopiero w momencie, w którym rozegramy każdy z możliwych wyborów wpływających na fabułę jak i świat gry.

Prawdopodobnie chodzi też o kombinacje tych wyborów, więc niewykluczone, że decyzje podjęte na samym początku gry mają istotny wpływ na końcówkę. To tłumaczyłoby ekstremalnie długi czas podany przez Techland. Większość osób spodziewała się właśnie takiego rozwiązania, ale pojawiały się też oczywiście teorie mówiące, że twórcy przygotowali setki godzin misji fabularnych.

Dying Light zmierza na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, a także Nintendo Switch w opcji streamingu. Premiera gry już 4 lutego.