Apple zrobiło brzydki wyjątek dla X. Pozwoliło na jedno literową nazwę. Elon Musk zepsuł ukochaną sieć, jej nazwę i ikonkę. Mamy jednak tipa, jak to odkręcić, potrzebujecie urządzenie z iOS i 2 minuty wolnego czasu!

Trick, który zamieni nazwę i ikonę aplikacji X, na tę starą z podpisem Twitter i kultową niebieską ikoną wykorzystuje metodę tworzącą skrót do aplikacji. Oznacza to, że musisz mieć zainstalowaną aktualną apkę Twittera. Jeśli ją usuniesz, skrót również przestanie działać.

//dzisiaj na dailyweb

Stara ikona Twittera

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Przez dwa tygodnie od dnia publikacji tego tekstu, będę udostępniał w iCloud mój skrót. Klikając ten link na iPhonie lub iPadzie będziesz mógł dodać skrót, utworzony przeze mnie. Warto jednak zapamiętać poniższą metodę. Użytkownicy ściągają paczki ikon i podmieniają je, tworząc przepiękne kompozycje pulpitu. Tutaj znajdziesz przykładowe zastosowania.

1. Otwórz aplikację „Skróty”

Twitter

2. Dodaj nowy skrót

Użyj symbolu „+”,który znajduje się w prawym, górnym rogu, aby dodać nowy skrót.

PopFrame 0807 14 19 54

3. Edytuj działanie skrótu

W sugestiach działania czynności znajdują się trzy pozycje. Kliknij „Otwórz aplikację”.

Twitter

Następnie kliknij pozycję Otwórz na napisie „Aplikacja”. Zobaczysz listę swoich aplikacji.

Twitter

Wybierz z listy aplikację Twittera, czyli „X”.

Twitter

W tym momencie utworzony został skrót, który będzie otwierał aplikację „X”.

4. Edytuj podpis i wygląd

Kliknij pozycję „Do ekranu początkowego”.

Twitter

Twitter

Kliknij ikonę skrótu z niebieską otoczką i wybierz zdjęcie, którym zastąpiona zostanie ikona skrótu. Możesz użyć dowolnego pliku. Pewnie jednak interesuje Cię ikona Twittera. Możesz kliknąć tutaj i pobrać bezpośrednio jedną z serwisu uxwing lub skorzystać z serwisu flatikon, gdzie znajdziesz dziesiątki ikon Twittera i innych programów.

W przypadku powyższej ikony warto po jej wyborze lekko ją powiększyć, nie będziemy mieli widocznej ramki wokół niej. Jeśli korzystacie z przeźroczystych plików, można też zmienić kolor akcentu w pozycji „Wybierz ikonę”.

Twitter

Twitter

Pamiętaj też, aby zmienić Nowy skrót na Twitter. Na koniec kliknij „Dodaj” w prawym górnym rogu oraz „OK” w tym samym miejscu w głównym ekranie, aby dodać skrót.

Twitter

Teraz możemy się cieszyć prawilnym Twitterem :D