Lara Croft powróci nie tylko w aktorskim serialu od Prime Video. Netflix wypuścił właśnie teaser nadchodzącej animacji: Tomb Raider: The Legend of Lara Croft.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft to nadchodzący serial animowany od Netflixa, który będzie opowiadał o przygodach niestrudzonej poszukiwaczki przygód, znanej z popularnej serii gier wideo. Bohaterki chyba nie trzeba chyba bliżej nikomu przedstawiać, bo to postać mocno zakorzeniona w popkulturze. To nie tylko gry, ale również filmy, komiksy, a nawet książki.

//dzisiaj na dailyweb

Lara Croft zadebiutowała w grze wideo z 1996 roku, aby następnie powrócić jeszcze….wiele razy. Tomb Raider to swojego rodzaju prekursor gier TPP. Mocna bohaterka, która zwiedziła chyba każdy zakamarek świata to 12 tytułów z głównej serii, ale należy wspomnieć o spin-offach, dodatkach oraz tytułach na konsole przenośne i smartfony. Cała masa produkcji!

Tomb Raider trafi do naszych domów w formie serialu anime

Tomb Raider
Wkurzona Lara Croft gotowa na skopanie paru tyłków

Na dużym ekranie Lara Croft pojawiła się w trzech filmach: dwóch z Angeliną Jolie w roli głównej – Tomb Raider (2001) i Tomb Raider: Kolebka życia (2003) i jeden z Alicią Vikander z 2018 roku. Z marką szybko się nie pożegnamy. Amazon Prime zapowiedział serial aktorski ze scenarzystką Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) na pokładzie. Zarówno ta platforma streamingowa, jak i Netflix nie podają informacji na temat daty premiery, ale można spokojnie przyjąć, że wersja animowana zadebiutuje szybciej.

Gry dzieciństwa. Siedmiu wspaniałych w kategorii: Gry akcji – nostalgiczny ranking

Tomb Raider od Netflixa będzie bezpośrednią kontynuacją ostatniej gry Shadow of the Tomb Raider z 2018 roku. Teaser nie pokazuje zbyt wiele, ale chociaż widzimy sylwetkę Lary Croft i technikę wykonania animacji. Klasycznie, ale nie jest to wcale wada, tym bardziej że za projekt są  odpowiedzialne studia produkcyjne: Crystal Dynamics i Powerhouse Animation Studios. To spod ich ręki wyszedł genialny serial Castelvania. Martwi jedynie stanowisko – dosyć początkującej – scenarzystki Tasha’y Huo, która ma w swoim dorobku Wiedźmina: Rodowód krwi, który – delikatnie mówiąc – zbyt dobrych opinii nie miał.

Tomb Raider zadebiutuje na platformie Netflix prawdopodobnie w 2024 roku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tomb Raider w wersji serialowej animacji pojawi się na Netflixie prawdopodobnie w 2024 roku. Lara Croft przemówi głosem Hayley Atwell, znanej z roli Agentki Carter. Ostatnio pojawiła się u boku Toma Cruise’a w Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One. Pomimo faktu, że nazwisko scenarzystki nie do końca mnie przekonuje, to wierzę w ten projekt, bo platforma streamingowa umie w animacje. Castlevania, Cyberpunk: Edgerunners, Klaus, Arcane, czy BoJack Horseman to jedne z najlepszych przykładów. Reasumując – czekam!