Tomb Raider po trzech pełnometrażowych filmach aktorskich, tym razem zaliczy swój debiut serialowy dla Amazon Prime Video.

Lara Croft po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 2001 roku, a następnie powróciła w sequelu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia w 2003 roku. W głównej roli mogliśmy zobaczyć Angelinę Jolie, a w 2018 roku tę kreację odegrała Alicia Vikander.  Tak zupełnie szczerze – nie były to najgorsze produkcje, oparte na grach video, ale do najlepszych też nie należały. Sporo akcji, aktorki nawet dopasowane do swoich ról, ale scenariusz sobie leżał, kwiczał i zbierał trufle. Tymczasem. Okazuje się, że…

Tomb Raider
fot. Crystal Dynamics/Square Enix

Serial Tomb Raider od Amazon Prime Video ze scenariuszem autorki Fleabag!

Tomb Raider wraca w wersji serialowej od Amazon Prime Video z bardzo uzdolnioną scenarzystką na pokładzie. Jest nią sama Phoebe Waller-Bridge! Przede wszystkim widzowie tej platformy streamingowej mogą Panią kojarzyć z serialu Fleabag, gdzie zagrała główną rolę, ale również napisała scenariusz i była producentką. Inne tytuły na jej koncie to również same dobrze oceniane tytuły. Napisała skrypt do Crashing, Obsesji Eve oraz Nie czas umierać.

Cóż to za niecodzienny wybór! Jednak czy, aby na pewno, patrząc na to, że Phoebe maczała palce w kinie sensacyjnym spod znaku Agenta 007? Postaci kobiece również umie świetnie rozpisać, czego dowodem jest Fleabag – serial, który zdobył dwa Złote Globy oraz 6 nagród Emmy. Przyznam szczerze – zupełnie nie czekałem na nowego Tomb Raidera, ale teraz – jestem żywo zaintrygowany, co z tego wyjdzie.

Tomb Raider
fot. Amazon Prime Video

Tomb Raider to niejedyny serial Amazon Prime Video, oparty na grze video

Tomb Raider nie będzie jedynym serialem opartym na grze video od Amazon Prime Video. Serwis streamingowy potwierdził, że do akcji wkracza również God of War. Bardzo bym chciał dać więcej informacji zarówno jeśli chodzi o przygody Lary Croft, jak i Kratosa, ale niestety obie produkcje są na bardzo wczesnym etapie planowania i jedyne co wiemy to to, że będą. Czekam na oba seriale, choć zdecydowanie jestem bardziej ciekaw, jak będzie wyglądał Tomb Raider, bo Phoebe Waller-Bridge potrafi pisać świetne scenariusze. Bardziej niż pewne jest to, że nie wystąpi ona w roli nieustępliwej podróżniczki.

Największe rozczarowanie 2022 roku – sroga ocena rynku gamingowego