Myślę, że fakt, że nie są to najnowsze tytuły, nie będzie wpływał na moją ocenę. W końcu Genesis Neon 750 RGB oferują dźwięk 2.0 i to właśnie wokół dźwięku płynącego z tych słuchawek oraz wygody będzie ten wpis. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej co jest w zestawie, albo jakimi parametrami się charakteryzują, zapraszam do pierwszych wrażeń.

Dla kogo są słuchawki gamingowe Genesis Neon 750 RGB? Pierwsze wrażenia

Miesiąc później

Co mogę powiedzieć o Genesis Neon 750 RGB po miesiącu rozgrywek, nie będzie raczej odkrywcze, bo zbieżne z tym co zauważyłem przy pierwszych wrażeniach. Potwierdzam z doświadczenia, że średnie wrażenie co do wykonania znika w moich oczach, tego samego dnia jak zaczyna się z nich po prostu korzystać, a nie przyglądać. Do sterowania pilotem na przewodzie można się przyzwyczaić, choć nadal uważam, że umieszczenie tych funkcji w nausznicy jest wygodniejsze i schludniejsze w wyglądzie.

Mogę teraz również potwierdzić moje pierwsze odczucia, że słuchawki są wygodne, ale oczywiście do czasu. Jeżeli za bardzo was wciągnie rozgrywka, skończycie ją z uczuciem ucisku na głowie. Nie jest to jednak specjalna wada, ponieważ w przedziale cenowym 200-300zł lepiej nie będzie.

Dźwięk

Choć wszystko, co opisałem w pierwszych wrażeniach, jest ważne, to jednak argumentem decydującym o zakupie danych słuchawek na pewno jest dźwięk, jaki one generują i czy pozwalają „wejść” w świat gry. Jak to zatem wygląda w przypadku Genesis NEON 750 RGB?

Muszę przyznać, że moje oczekiwania były postawione odrobinę wyżej niż to, co otrzymałem od najwyższego modelu z rodziny NEON Genesis. Brakuje w nich mocnego argumentu, jakbym byłby dźwięk przestrzenny, ANC dla mikrofonu czy chociażby potężny bass, który podczas jazdy czołgiem powodowałby mętlik w głowie zbliżony do tego co mogli odczuwać pasażerowie takiego pojazdu na wojnie. Najbardziej liczyłem na mocne niskie tony, ponieważ producent chwali się dużymi 50mm przetwornikami. Niestety nic z tego nie ma miejsca i Genesis Neon 750 RGB to po prostu ładne i dobrze grające słuchawki bez specjalnego nacisku na żadną z częstotliwości. Nie sądzę, aby to była wada, a po prostu cecha, która definiuje dany produkt.

20211008 131917

W ramach rekompensaty za brak mocnego basu użytkownik otrzymuje bardzo duży zakres głośności, która w moim mniemaniu obudzi nawet zmarłego. Również na zdecydowany plus należy wspomnieć o przyzwoitej izolacji od świata zewnętrznego, pomimo raczej niewielkich nausznic.

Genesis NEON 750 RGB to w moich oczach słuchawki gamingowe dla każdego. Jeżeli nie masz specjalnych wymagań, a po prostu chcesz fajnie wyglądające słuchawki, które będą działać z każdym sprzętem, jaki masz w domu (nawet komórką) i nie będą kosztować fortuny, to jest to dobry wybór.