Thor 303 to klawiatura mechaniczna od Genesis, która właśnie wpadła w moje ręce, a dokładniej rzecz ujmując – pod moje palce. Teraz dzielę się moimi pierwszymi wrażeniami.

Thor 303, jak zapewnia producent, to klawiatura mechaniczna wprost stworzona dla graczy. Niezwykle ciche klawisze, N-Key Rollover, czyli funkcja  pełnego Anti – Ghostingu, wysoka żywotność, określona na 50 milionów kliknięć oraz technologia Hot Swap, pozwalająca na szybką wymianę przycisków. A do tego podświetlenie RGB w 25 różnych trybach. Całkiem spora gama specyfikacji. Zanim napiszę krótko o moich pierwszych odczuciach, zaserwuję, wam tabelkę paru najważniejszych danych technicznych.

Thor 303

THOR 303 – specyfikacja klawiatury mechanicznej od Genesis

Komunikacja Przewodowa
Przeznaczenie Gaming
Mechanizm klawiszy Mechaniczna
Złącza USB typ-A
Rodzaj klawiatury Pełnowymiarowa
Liczba kawiszy 104
Żywotność klawisz 50 mln.
Liczba klawiszy multimedialnych 11
Dystans do aktywacji klawisza 1,8 mm
Czas reakcji 8 ms
Podświetlenie RGB, 25 trybów
Częstotliwość próbkowania 1000 Hz
Wymiary 355 x 136 x 36 mm
Cena 269 złotych

 

THOR 303 to kawał klawiatury, która może nie waży tyle, co Thor w Avengers: End Game, ale faktycznie mając ją w rękach czuć większy ciężar. Konkretny kawałek plastiku i aluminium o wadze 1,5 kg, co ma swoje niewątpliwe plusy. Przy emocjonującej rozgrywce raczej nie grozi jej przesunięcie. Poza tym ma wbudowane gumowe podstawki, co już całkowicie uniemożliwia niepożądany ruch.  W trybie wyłączonym, klawiatura wygląda bardzo estetycznie, ale wiadomo – to nie sprzęt do patrzenia, a do intensywnego działania. Jednak THOR 303 to nie tylko granie, pisanie, ale faktycznie sama przyjemność obserwowania jej i używania dwóch magicznych przycisków.

THOR 303

THOR 303 to uczta dla oka. Klawiatura posiada 25 trybów podświetlenia

Fn + Ins, odpowiadają za zmianę trybów podświetlenia RGB, które jest wprost bajeczne! Serio – przez dobre, pierwsze 15 minut sprawdzałem jej metodykę wizualną. Otrzymujemy możliwość szybkiej zmiany trybu, w którym chcemy używać klawiatury. Czy ma to być stała barwa, czy kolorystyka ma zmieniać się w określonym tempie, czy może chcemy, aby urządzenie zaczęło błyskać kolorami podczas uderzania w klawisze. Do wyboru, do koloru – według naszych preferencji. Opcjonalnie mamy 25 trybów, a dodatkowo możemy modyfikować siłę podświetlenia. Używając aplikacji, jesteśmy w stanie zrobić już totalnie, co nam się żywnie podoba, a wszystkie kroki są zapisywane w pamięci sprzętu, więc po podłączeniu pod inne źródło zapamięta zadane przez nas ustawienia. Bardzo fajny pierwszy kontakt wzrokowy z THOREM 303, ale, ale – na samych fajnych kolorkach nie napisałbym tego tekstu.

THOR 303 to klawiatura, której głównym przeznaczeniem jest gaming, ale oczywiście można z niej korzystać do zwykłego pisania. I ujmę to tak – już wiele tekstów na niej napisałem, bo użytkowanie tych klawiszy to czysta wygoda. Czułe przyciski, których nawet i dłuższy kontakt nie męczy opuszków palców. Ich wykonanie jest również solidne, zrealizowane w technice Double Injection, czyli nawet przy intensywnym używaniu przycisków WSAD oznaczenie cyfr i liter nie powinny się zetrzeć. Jak to z klawiaturami maszynowymi często bywa – jest dosyć głośna, ale bardziej cierpliwi i delikatni znajdą sposób, aby nie obudzić śpiącej partnerki metr od niej. Mnie się udało, ale nie polecam w szybkich grach online.

THOR 303

THOR 303 na pierwszy rzut oka wygląda na produkt premium z wyższej półki cenowej

Klawiatura THOR 303 posiada również sporo udogodnień dla użytkowników. Blokada Menu Start, funkcja N-Key Rollover, 11 klawiszy funkcyjnych, dzięki którym możemy szybko zmienić utwory muzyczne czy otworzyć kalkulator, bądź przeglądarkę internetową. W zestawie dostępne są również dwa wymienne przyciski, które łatwo można wymienić dzięki technologii Hot Swamp.

  • Sprawdź najniższe ceny THOR 303

Klawiatura mechaniczna THOR 303 prezentuje się jak produkt premium za niecałe 300 złotych, co jest całkiem przyzwoitą ceną. Cieszy oko wizualizacja kolorów, a i używanie klawiszy nie męczy rąk, co w przypadku długiego użytkowania jest niezmiernie ważne. Za parę dni wrócę z szerszym testem tego sprzętu, ale moje pierwsze wrażenia są niezwykle pozytywne.

[VIDEO] Withings Thermo – nietypowy termometr, który będziesz chciał mieć