Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem fanem podkładek pod mysz. Pamiętam jednak czasy, kiedy bez nich nie dało się używać mysz z charakterystyczną kulką. Teraz czasy się zmieniły i o ile myszy kulkowych już nie ma, a do urządzeń tych trafiają bardzo czułe przetworniki, o tyle podkładki mogą mieć wpływ na sposób, jaki mysz porusza się pod dłonią. Sprawdźmy jakie rodzaje oferuje popularny producent, przystępnych cenowo rozwiązań dla fanów gamingu.

Podkładek pod mysz mamy do wyboru niezliczone rodzaje, rozmiary czy sposoby wykończenia. Jedne kładą nacisk na komfort i wygodę, inne na wydajność ślizgu myszy, co w efekcie ma wpływ czas reakcje w grach, gdzie ten element jest kluczowy. Przejrzyjmy zatem, co w swojej ofercie posiada marka Genesis.

//dzisiaj na dailyweb

Pierwszy produkt w zestawieniu to Polon 200 L, który stawia naturalnie na efektywność. Ta podkładka o rozmiarach 400 x 330 x 3 mm posiada charakterystyczne gumowany spód, który spowoduje, że podczas nieco bardziej dynamicznych ruchów mata nie będzie podróżowała pod Waszym nadgarstkiem. Producent podkreśla, że na obrzeżach nie ma żadnych szwów, które mogły mieć jakikolwiek wpływ na sensor myszy.

POLON 200 L

polon200

Ogromną zaletą Polon 200 L jest cena. Kosztuje ona raptem 39,90 PLN.

Kolejnym produktem w zestawieniu jest Carbon 400 XXL Logo. Producenci ukochali sobie długie nazwy, bardzo często zawierające kluczowe w branży określenia ultra albo pro. Tutaj zamiast nich mamy XXL, które oddaje rozmiar podkładki. Jest ona naprawdę duża i z pewnością wystarczy, by położyć na nią klawiaturę. Carbon 400 XXL Logo ma rozmiary 800 x 300 mm i charakterystyczny jasny kolor, z ukrytym logo Genesis. Wygląda bardzo estetycznie, ale bądźcie ostrożni, z pewnością szybciej złapie brud (sprawdzone). Z głównych cech tej podkładki jest na pewno wodoodporna powierzchnia (na którą ja nie raz wylałem kawę).

carbon

Podkładka Genesis Carbon 400 ma ulepszona powierzchnię typu speed i control. Dzięki temu pozwala na szybkie, ale i kontrolowane ruchy myszy tak, abyś osiągnął swój cel podczas grania. Akcesorium ma gumową, spodnią warstwę antypoślizgową, która daje pewną stabilność na każdym podłożu. Jej krawędzie zostały zabezpieczone specjalnym obszyciem, którego zadaniem jest ochrona przed strzępieniem.

Zaletą Carbon 400 XXL Logo jest również cena, przyjdzie Wam za nią zapłacić tylko 59,90 PLN.

Carbon 700 XL Cordura

Ostatnim i najbardziej zaawansowanym, jeśli chodzi o jakość użytych materiałów jest Carbon 700 XL Cordura. Nazwa zdradza wszystko, powierzchnia podkładki pokryta jest słynnym materiałem: kordurą. Zastosowanie takiej tkaniny z pewnością będzie miało wpływ na wytrzymałość podkładki, a więc przetarcia czy po prostu bieżącą eksploatację. Carbon 700 występuje w dwóch rozmiarach, XL i XXL, gdybyście chcieli podkładkę rozciągnąć również pod klawiaturą.

cordura

Wierzchnią warstwę podkładki okrywa gładka powierzchnia typu „speed”, zapewniająca niezwykle płynny i równy ślizg oraz natychmiastową reakcję. Dzięki temu podkładka przyspieszy wykonywanie zaplanowanych ruchów i zwiększy ich dynamikę. Seria Carbon 700 jest kompatybilna ze wszystkimi rodzajami myszy.

Carbon 700 XL Cordura kosztuje 99 PLN.