Już w piątek, 5 listopada premiera „Forza Horizon 5”. I wygląda na to, że Xbox Series X|S ma pierwszy, duży hit. Gra zbiera niesamowite recenzje.

Nie oszukujmy się – mimo debiutu nowej generacji konsol w postaci PlayStation 5 i Xbox Series X|S, nadal na rynku nie ma gry, która z miejsca powalałaby na kolana niesamowitą nową jakością. To się jednak może zmienić za sprawą „Forza Horizon 5”.

Produkcja Playground Games w tym momencie w serwisie Metacritic ma ocenę 91/100. To średnia wyliczona na podstawie 57 recenzji profesjonalnych serwisów o grach. Tym samym można już stwierdzić, że „Forza Horizon 5” to póki co najlepiej oceniany tytuł w całym 2021 roku.

Inne duże gry wydane w ostatnich miesiącach niestety nawet nie mają startu do wyścigów na konsoli Microsoftu. Dziecko Ubisoftu – wydany niedawno „Far Cry 6” – aktualnie ma średnią zaledwie 75/100. Trochę lepiej wypada ostatnio wydane „Marvel’s Guardians of the Galaxy” ze średnią 81/100. Ale to nadal nie umywa się do rewelacyjnego 91/100, jakie zanotowała popularna „Forza”.

Najbliżej jest bodaj „Deathloop” – ciekawa strzelanina Arkane Studios wydana we wrześniu. Ten tytuł ma na chwilę obecną średnią 88/100. Tyle samo wynosi średnia ocena „Metroid Dread” na Nintendo Switch.

forza horizon 5 forza horizon 5 forza horizon 5

Forza Horizon 5 murowanym hitem Xboxa

Przypomnijmy, że tym razem w „Forza Horizon” przeniesiemy się do Meksyku. Gracze i graczki zwiedzą w supersamochodach z jednej strony dość ciasno zabudowane miasta, ale także i antyczne budowle, przepastne tereny pustynne i rozłożyste góry. Będzie to więc znakomita przestrzeń do wyścigów ulicznych, jak i jazdy off-road.

Deweloperzy zapewniają, że teren w „Forza Horizon 5” to jednocześnie najbardziej rozległa, ale i najbardziej szczegółowa lokalizacja, jaka do tej pory znalazła się w tej serii. Silnik graficzny wykorzystuje możliwości najnowszych konsol Xbox Series X|S. W grze będzie możliwość włączenia opcji 60 klatek na sekundę bądź pełnego 4K w 30 klatkach na sekundę.

„Forza Horizon 5” zadebiutuje już 5 listopada na Xbox i PC. Tytuł będzie od razu dostępny w abonamencie Xbox Game Pass.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Forza Horizon 5 wygląda pięknie i pokazuje na co stać Xbox Series X!