Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer zasugerował, że ceny konsol i usług Xbox mogą się w najbliższym czasie zwiększyć.

Ostatnie lata można nazwać bardzo nietypowymi w obszarze technologii. Dobrym przykładem są 2 ostatnie generacje konsol PlayStation. Debiutujące w 2013 roku PS4 z miesiąca na miesiąc stawało się coraz tańsze, a po roku ceny były już o kilkaset złotych niższe, niż ta wyjściowa. Tymczasem niedługo miną 2 lata od premiery PS5, a konsolę trudno dostać w cenie znacznie wyższej od sugerowanej przez producenta. Taki trend dotyczy wielu gałęzi sprzętu elektronicznego, a dla wielu oglądanie „ogromnych” promocji rozmaitych urządzeń, które ostatecznie po obniżkach i tak są droższe, niż na premierę danego sprzętu, jest po prostu dziwne. Rynek konsol, smartfonów czy komputerów zdaje się jednak coraz bardziej oddalać od tendencji spadkowej, a idealnym potwierdzeniem tego są ostatnie słowa CEO Microsoftu, Phila Spencera, który stwierdził, że ceny konsol i usług Xbox mogą niedługo się zwiększyć.

R E K L A M A
Xbox Series X
Xbox Series X (fot. Microsoft)

Konsole Xbox i Xbox Game Pass będą droższe

Phil Spencer na konferencji The Wall Street Journal’s Tech Live poruszył temat cen konsol, a także usług Xbox. Twierdzi on, że Microsoft starał się nie podnosić cen, ale niedługo to stanowisko może się zmienić:

„Utrzymaliśmy ceny naszych konsol, utrzymaliśmy ceny gier i naszych usług subskrypcyjnych. Nie sądzę, że będziemy w stanie utrzymywać je w nieskończoność” – przyznaje Spencer. „Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych produktów, ale ze względu na zbliżające się Święta pomyśleliśmy, że to naprawdę ważne, abyśmy utrzymali ceny, które mamy”.

Jeżeli więc nic się nie zmieni, ceny konsol Xbox Series, a także abonamentu Xbox Game Pass mogą ulec zwiększeniu już na początku przyszłego roku. Póki co nie podano żadnych konkretów, ale najprawdopodobniej sprzęty i usługi Xbox zostaną wycenione podobnie do produktów największej konkurencji, czyli PlayStation.

Microsoft i Meta chcą przenieść Teams, Office, Windows i Xbox do świata VR