Gotowi, do startu, jedziemy!

Microsoft zaprezentował najnowszą odsłonę serii „Forza Horizon”. Trzeba przyznać, że „Forza Horizon 5” zapowiada się niesamowicie i już teraz robi ogromne wrażenie pod względem grafiki i płynności działania.

W niedzielę wieczorem Microsoft jak co roku zaprezentował serię informacji na temat nowych gier, które wkrótce ukażą się na konsole Xbox oraz w usłudze Xbox Game Pass. Tym razem także, dzięki ostatniemu przejęciu, jedną z głównych ról podczas pokazu odegrało studio Bethesda znane z takich tytułów jak choćby słynny „Fallout”.

Wracając jednak do tego, z czego Xbox słynie najbardziej – „Forza Horizon” to już od kilku dobrych lat jeden z czołowych tytułów uwielbianych przez fanów konsoli Microsoftu. Nieuniknione było zatem, że kolejna odsłona serii to tylko kwestia czasu. Potwierdzenie tego nastąpiło właśnie podczas niedzielnego eventu związanego z targami E3.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Forza Horizon 5 w Meksyku i Xbox Game Pass

„Forza Horizon 5” tym razem przeniesie nas do Meksyku, który zdaje się być idealną lokalizacją dla tego typu gry. Mamy tu bowiem z jednej strony dość ciasno zabudowane miasta, ale także i antyczne budowle, przepastne tereny pustynne i rozłożyste góry. Będzie to więc znakomita przestrzeń do wyścigów ulicznych i jazdy off-road.

Deweloperzy zapewniają, że teren w „Forza Horizon 5” to jednocześnie najbardziej rozległa, ale i najbardziej szczegółowa lokalizacja, jaka do tej pory znalazła się w tej serii. Podczas pokazu trochę czasu poświęcono na prezentowanie właśnie detali, np. realistycznych graffiti, które będzie można znaleźć na ścianach budynków, szczegółowo odwzorowanej roślinności czy przepięknych widoków. Dzięki mocy konsol nowej generacji udało się osiągnąć skok graficzny zauważalny choćby w bardzo odległym widzialnym dystansie i rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

„Forza Horizon 5” ukaże się 9 listopada. Gra będzie od razu dostępna w abonamencie Xbox Game Pass dla konsol Xbox oraz na PC.

ForzaHorizon5 11 16x9 WM Mercedes AMGProjectOne

ForzaHorizon5 09 ForzaHorizon5 07 ForzaHorizon5 10