Lipiec zaczął się w Xbox Game Pass średnio. Wprawdzie otrzymaliśmy Matchpoint: Tennis Championships, Świnkę Peppę czy 3 części Yakuzy, ale nie są to jakieś przeogromne hity. Początek miesiąca pozostawił więc abonentom pewien niedosyt i zwiększył oczekiwania wobec nowości w kolejnych tygodniach.

Poznaliśmy już ofertę na drugą połowę lipca i można z czystym sumieniem stwierdzić, że prezentuje się ona naprawdę dobrze. W zestawie jest całkiem niezła opowieść interaktywna, według mnie najlepsza część Watch Dogs i docenione Inside, które zachwyca oprawą audiowizualną i ogólnym klimatem, a to tylko część gier z listy nowości.

Nowości w Xbox Game Pass na drugą połowę lipca

As Dusk Falls (chmura, konsole i PC) – już dostępne

Xbox Game Pass
As Dusk Falls (źródło: news.xbox.com)

Produkcja studia Interior/Night to swoisty film oprawiony w formę grową. Pierwsze skrzypce gra tutaj rozbudowana opowieść, która ma wiele różnych zakończeń zależnych od wyborów gracza. As Dusk Falls pozwala powrócić do już rozegranych sytuacji, a następnie wybrać inną drogę, która pojawia się na schemacie wyborów.

R E K L A M A

Akcja gry zabiera nas do Arizony w roku 1999 i opowiada historię dwóch rodzin, które trafiły na siebie w niespotykanych okolicznościach. Fabuła nie rozgrywa się w sposób liniowy, więc trzeba się nieco skupić, by załapać o co chodzi. Między wydarzeniami z 1999 roku przewijają się też sytuacje z przeszłości i przyszłości bohaterów.

Oprawa wizualna As Dusk Falls jest bardzo wyjątkowa, bo realistyczni bohaterowie odegrani przez prawdziwych aktorów zostali przykryci ręcznie malowanym stylem graficznym. Wygląda to naprawdę imponująco i dobrze oddaje klimat budowany w grze. Mamy tu do czynienia bardziej z filmem, niż grą, ale mimo dość ubogiej rozgrywki tytuł powinien zainteresować także osoby ceniące sobie rozbudowane gry.

Watch Dogs 2 (chmura, konsole i PC) – już dostępne

Xbox Game Pass
Watch Dogs 2 (źródło: news.xbox.com)

Watch Dogs 2 to trochę takie bezpieczne powielenie rozgrywki z „jedynki”, ale jednak z pomysłem i unikalnym klimatem. Podczas gdy pierwsze Watch Dogs było grą raczej mroczną, to osadzenie sequelu w San Francisco, powoduje że często wykonujemy misje między palmami czy obok plaży. Są fani i przeciwnicy takiej koncepcji, ale ja zdecydowanie należę do tych pierwszych. Mimo to obecność w Xbox Game Pass cieszy.

Jedni powiedzą że Watch Dogs 2 to gra nieszczególnie rozbudowana jak na tego typu produkcję z otwartym światem – i może to prawda, ale dla mnie to zaleta. Kiedy pierwszy raz testowałem GTA V na PC, to zostałem zasypany toną informacji i mechanik które ciężko było mi poukładać. W Watch Dogs 2 rozgrywka jest natomiast dobrze zbalansowana od samego początku i od razu da się ogarnąć co trzeba zrobić, ale jednak nie robi się przy tym nudno.

Protagonistą gry jest Marcus Holloway, członek Dedsecu, który dość często pozwala sobie na uśmiech czy żarty. Rozgrywka opiera się na zwiększaniu popularności naszej grupy hakerskiej poprzez wykonywanie misji głównych i pobocznych, by ostatecznie rozprawić się z kontrolą społeczeństwa przez system ctOS.

Zadania wykonujemy na różne sposoby korzystając przy tym z rozmaitych zabawek, takich jak drony czy broń z drukarki 3D, a ogromną rolę gra oczywiście system hakowania, na którym opiera się cały schemat Watch Dogs 2. Oprócz zabawy w pojedynkę dostępny jest też tryb multiplayer, który pozwala wykonywać niektóre misje i eksplorować otwarty świat ze znajomymi.

Pozostałe nowe gry w Game Passie w drugiej połowie lipca:

  • Forza Horizon 5: Hot Wheels – 19 lipca
  • Sins of a Solar Empire: Rebellion (PC) – 21 lipca
  • MotoGP 22 (chmura, konsole i PC) – 21 lipca
  • Torment: Tides of Numenera (chmura i konsole) – 21 lipca
  • Inside (chmura, konsole i PC) – 29 lipca

Pełną listę nowości w ofercie Game Passa łącznie z dodatkami dla posiadaczy wariantu Ultimate znajdziecie pod tym linkiem.

Discord Voice Chat dostępny na konsolach Xbox Series i Xbox One, chwilowo tylko dla Insiderów