Niecały tydzień temu byliśmy świadkami jednego z największych błędów cenowych w ostatnim czasie – zestaw składający się z Forza Horizon 5 i Forza Horizon 4 w najwyższych edycjach był do kupienia w szwedzkim Microsoft Store za równowartość ok. 3 zł. Wygląda jednak na to, że złożone wtedy zamówienia zostaną anulowane.

Forza Horizon 5 to obecnie jedna z najlepszych, a zarazem najlepiej trzymających cenę gier wyścigowych na rynku. Obecnie trzeba zapłacić za nią prawie 200 zł, mimo że debiutowała już ponad rok temu. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się możliwość jej zakupu w cenie bliskiej 3 zł,, w sieci dosłownie zawrzało. Wszystko za sprawą błędu cenowego w szwedzkim Microsoft Store, gdzie ktoś, ustalając cenę zestawu składającego się z Forza Horizon 5 Premium i Forza Horizon 4 Ultimate omyłkowo postawił przecinek w złym miejscu, przeceniając w ten sposób pakiet o… 99%. Błąd utrzymywał się przez kilka godzin, a w tym czasie zdążyły z niego skorzystać tysiące graczy. Wszystko wskazuje jednak na to, że ich radość była przedwczesna.

Forza Horizon 5
fot. Steam

Microsoft zwraca pieniądze za Forza Horizon 5 kupioną za 3 zł

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Przez kilka dni Microsoft nie odnosił się do całej sytuacji. Gracze, którym udało się skorzystać z „promocji”, coraz bardziej utwierdzali się więc w przekonaniu, że obie gry pozostaną w ich posiadaniu. Jak się jednak okazuje, wczoraj firma zaczęła usuwać Forzę z kont graczy, a następnie zwracać im pieniądze. Oczywiście większość osób jest niezadowolona z takiego obrotu wydarzeń, choć regulamin Microsoft Store przewiduje wykonanie przez Microsoft takiego ruchu w przypadku błędu cenowego.

Trudno się zresztą dziwić gigantowi z Redmond. Forza Horizon 5 to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na konsole Xbox i komputery PC, a przez wspomniany błąd tysiące osób zakupiło ją za drobny ułamek faktycznej ceny. Ta sytuacja po prostu nie mogła zakończyć się tak, jak chcieliby tego gracze. Cóż, ciężko się spodziewać, by Forza Horizon 5 lub Forza Horizon 4 kiedykolwiek zbliżyły się do ceny zaledwie 3 zł bez żadnego błędu, ale przynajmniej niektórzy mogli przetestować te produkcje całkowicie za darmo przez prawie tydzień.

Call of Duty na wyłączność Xbox? Microsoft mógł złożyć Sony propozycję nie do odrzucenia