Wakacyjne miesiące rzadko kiedy kojarzą się z gorącymi premierami w świecie gier. Nie ma zresztą co się dziwić – duża część społeczeństwa ma wtedy w głowie raczej rekreacyjne wyjazdy czy nadrabianie spotkań towarzyskich. Rozumieją to też twórcy gier, którzy debiuty swoich najmocniejszych produkcji kierują raczej na jesień i zimę.

Sporo osób lubi jednak i w wakacje od czasu do czasu usiąść przy komputerze czy konsoli i odpocząć trochę od panujących na zewnątrz upałów. Jeżeli zaliczacie się do tego grona, to z pewnością zainteresujecie się najciekawszymi premierami lipca. Nie będzie to może spektakularny miesiąc, ale interesujących tytułów zdecydowanie tutaj nie zabraknie.

F1 22 (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE) – 1 lipca

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W F1 22 można było zagrać już w czerwcu w ramach wczesnego dostępu, ale pełnoprawna premiera odbyła się dopiero 1 lipca. Najnowsza odsłona popularnej serii F1 autorstwa studia Codemasters ponownie zabiera graczy do świata wyścigów Formuły 1. W grze znajdziemy całą listę licencjonowanych stadionów i bolidów.

Zawody mocno oddają realizm prawdziwych zmagań, bo możemy dodać do swoich wyścigów między innymi konieczność zjazdu do boksu czy okrążenia formujące. Model jazdy w F1 22 jest stricte symulacyjny, ale gra pozostawia duże pole do manewru w kwestii ustawień. Prawdziwi fani wyścigów poczują się tutaj jak w domu

Istotnym elementem F1 22 jest lubiany przez graczy tryb kariery, w którym zaczynając od niższego szczebla zawodów próbujemy trafić do Formuły 1. Oprócz prowadzenia kariery pojedynczego kierowcy mamy też możliwość zarządzania zespołem. Nowym elementem w najnowszej części F1 jest tryb F1 Life, który jest czymś w rodzaju portalu społecznościowego dla graczy F1 22.

Matchpoint: Tennis Championships (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE) – 7 lipca

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Już za moment na rynku pojawi się jeden z ciekawszych symulatorów tenisa ziemnego w ostatnim czasie. Za grę odpowiada studio Torus Games, a wydawcą zostało znane między innymi z serii Tropico Kalypso Media.

W Matchpoint: Tennis Championships możemy stworzyć własnego zawodnika, określając zarówno jego wygląd i styl ubioru jak i kwestie ściśle związane z samą rozgrywką w tenisa, jak styl uderzeń czy preferowana ręka. Same rozgrywki wyglądają bardzo realistycznie i dają dużą kontrolę nad zachowaniami zawodnika.

Oprócz brania udziału w zawodach możemy także rozwijać swoją postać na treningach. Możemy nawet oglądać powtórki własnych spotkań, by na ich podstawie ulepszyć swoją grę. Matchpoint: Tennis Championships wyposażono w tryb dla pojedynczego gracza i rozgrywkę dla wielu osób, zarówno lokalnie na podzielonym ekranie jak i online.

Monument Valley: Panoramic Collection (PC) – 12 lipca

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Myślę, że Monument Valley nie trzeba przedstawiać nikomu, kto w ostatnich latach interesował się grami mobilnymi. Seria studia ustwo jest jedną z najbardziej kultowych marek na smartfonach i tabletach, a teraz Monument Valley pojawi się na nowej platformie, którą bez zaskoczeń zostały komputery osobiste.

I w zasadzie to tylko i aż tyle. Z jednej strony otrzymamy to samo, co znamy już z urządzeń mobilnych, z drugiej jednak w nowej, odświeżonej formie, dostosowanej sterowaniem do „pecetowych” warunków. Na PC można zakupić zarówno pojedyncze Monument Valley lub Monument Valley 2, jak i zestaw Monument Valley: Panoramic Collection, w którym znajdziemy wymienione odsłony i dodatkowo wszystkie rozszerzenia wydane dla każdej z nich.

Forza Horizon 5: Hot Wheels (PC, XSX/S, XONE) – 19 lipca

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W lipcu otrzymamy także duży dodatek do najnowszej Forzy Horizon. Ponownie Playground Games postawiło na wyścigi na licencji Hot Wheels, które mogliśmy już znaleźć w Forza Horizon 3. W ramach DLC Hot Wheels do gry trafi 10 nowych samochodów i tryb, w którym będziemy mogli stworzyć własne tory z licencjonowanych części Hot Wheels, a następnie się na nich ścigać.

Lipcowa oferta PlayStation Plus – Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas i inne