Jeśli choć trochę interesujecie się rozrywką lub technologią, zapewne słyszałyście i słyszeliście w ostatnich tygodniach o serialu „Squid Game” od Netflix. I cóż, zamieszanie okazało się słuszne – produkcja stała się najchętniej oglądaną pozycją na całej platformie.

Do tej pory miano najpopularniejszego serialu na Netflix dzierżył, co równie ciekawe, tytuł „Bridgertonowie”. Kostiumowy dramat o Londynie sprzed kilkuset lat musiał jednak ustąpić miejsca koreańskiej produkcji.

Squid Game – fabuła i zwiastun

Serial „Squid Game” opowiada o pewnym nietuzinkowym pomyśle – ponad 450 osób zostaje zaproszonych do udziału w grach dla dzieci. Zwycięzca ma otrzymać 45 miliardów wonów południowokoreańskich.

Netflix tak opisuje tę produkcję:

Setki spłukanych graczy przyjmują zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka – przerażająco wysoka.

Netflix ma nowy, najbardziej popularny serial

Co prawda nieznane są jeszcze dokładne wyniki oglądalności „Squid Game”, ale z informacji przekazanych przez Netflix wynika jedno – jest to najlepszy start serialu na platformie w jej historii. Na Twitterze serwisu możemy przeczytać, że „Squid Game” obejrzało 111 milionów osób. Jak zdradza firma, jest to najlepszy start dla jakiegokolwiek serialu w całej historii Netflixa.

Warto także dodać, że od czasu premiery – 17 września 2021 – produkcja stała się pozycją numer jeden na top listach serwisu w aż 94 krajach. Niestety nie mamy więcej szczegółowych danych (a te, które dostaliśmy są autorstwa wyłącznie Netflixa), ale jedno jest pewne – „Squid Game” to ogromny hit i nie można temu zaprzeczyć.

Oprócz wysokiej oglądalności, serial zdobył też przychylne recenzje krytyków. Pierwszy sezon w serwisie Rotten Tomatoes przez profesjonalistów został oceniony na 91/100, a widzów – 85/100. Z kolei na portalu IMDB użytkownicy wystawili mu średnią ocenę 8,2/10. Trochę gorzej produkcja wypada na Metacritic – tam podsumowanie 11 recenzji wskazuje notę 69/100, ale lepiej oceniana jest przez użytkowników, którzy dali serialowi średnią ocenę 8,1/10.

A Wy? Jesteście fanami „Squid Game”? Uważacie, że serial faktycznie jest tak dobry i zasłużył na wysoką oglądalność?


Posłuchaj nas!