Wczorajsza impreza Sony Showcase trwała zaledwie godzinę. W ciągu niej poznaliśmy wszystkie najbliższe plany Sony. Oprócz gier zobaczyliśmy również dwa nowe urządzenia — Sony Project Q, czyli urządzenie do zdalnej gry oraz całkiem nowe słuchawki douszne TWS.

Wczorajsza impreza, to pomniejsze święto w kalendarzu konsolowych graczy. Polski gracz nie był pewnie zadowolony z przebiegu wydarzenia, w końcu miało ono miejsce w środę o godzinie 22, naszego czasu. Godzinna transmisja pokazała kilka nowych gier, które trafią na platformę Sony. Wśród nich pojawiła się zapowiedz dwóch nowych urządzeń, które będą wchodziły w skład rodziny PlayStation. To urządzenie do zdalnej gry oraz bezprzewodowe słuchawki TWS. Niestety jeśli liczycie na sporo faktów, danych technicznych i innych tłustych smaczków, to niestety obejdziecie się smakiem. Zapaleni gracze mają jednak na co czekać.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sony Project Q lub Sony PlayStation Project Q Remote Play

Jestem trochę zdziwiony tym, co zobaczyliśmy. W zasadzie to krótka zajawka nie wskazuje nawet na prawidłową nazwę urządzenia, które chyba jest nie tylko w początkowej fazie projektowania, co rzeczywiście ledwo w powijakach.

O tym, że Sony planuje mobilną konsolę do gier, słyszeliśmy już jakiś czas temu. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że może to być nawet urządzenie pod kontrolą systemu Android na wzór Logitech G Cloud lub Razer Edge. Sam nawet przekazywałem Wam najnowsze plotki, że może to być równie dobrze składany telefon z funkcjami związanymi z ekosystemem PlayStation. To, co zobaczyliśmy wczoraj, to chyba jednak spore rozczarowanie.

Sony Project Q

W zasadzie produkt nie ma jeszcze nazwy. Roboczo będziemy jednak posługiwać się nazwą Sony Project Q. To niewielkie urządzenie, którego jedyną funkcjonalnością (w sumie to funkcją :D ) ma być zdalna gra, przy wykorzystaniu PS5. Nie PS3, nie PS4 – chodzi wyłącznie o grę na najnowszej generacji konsol Sony, szkoda! Project Q ma 8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 60 Hz. Oczywiście na pokładzie jest też WiFi, które umożliwia grę zdalną. Urządzenie tym samym posiada pełną funkcjonalność pada do PS5 ,oraz ekranu służącego do strumieniowania rozgrywki z posiadanej przez nas konsoli. To wszystko, co przekazano mediom.

Sony Project Q

Razem z Sony Project Q pokazano też słuchawki bezprzewodowe TWS, które idealnie uzupełniają system PlayStation.

Sony Project Q

Sony Project Q
Słuchawki wyglądają całkiem fajnie

Wydaje się, że pokazany sprzęt to produkt jedynie dla największych fanów Sony PlayStiation. Rynkowy powodzenie tego urządzenia nie tylko jest wątpliwe, ale również mocno uzależnione od ceny. Każdy z nas zasadniczo może w tym samym celu użyć dowolnego urządzenia z Androidem czy iOS. Powstają też dedykowane w tym celu sprzęty, które są przystępne cenowo. Jedno z nich ostatnio trafiło do naszej redakcji, i niedługo Wam o nim opowiemy ;) .

BACKBONE
Pad do telefonu BACKBONE, ta sama funkcja co Sony Project Q, ale możesz grać dodatkowo w gry z telefonu. Na ekranie Cybuś ;)

 

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze pokazano wczoraj, to wbijajcie na blog Sony Playstion albo do wpisu Szymona, gdzie znajdziecie świetne streszczenie.

Kupiłem ten gadżet w ciemno, ponoć jest świetny. Poznajcie retrokonsole MIYOO Mini Plus