Fani wreszcie się doczekali. Gra God of War podbiła serca milionów graczy na całym świecie, od kiedy została wydana w 2018 roku. Teraz czas na kontynuację serii, którą jest God of War Ragnarok. Wreszcie poznaliśmy datę premiery!

Gra God of War jest aktualnie wymieniana wśród najlepszych gier, które posiadają status „ekskluzywnego” tytułu na konsole PlayStation. Niestety tę ekskluzywność pozycja utraciła na początku tego roku, kiedy to gra zadebiutowała na komputerach PC.

God of War – fabuła

Nie jest to pierwsza gra z tego cyklu, jednak na pewno wyjątkowa. W produkcji poznajemy historię Kratosa (znanego z poprzednich części), a także Arteusa. Po śmierci żony Kratos zostaje sam ze swoim synem. Mając nadzieję, że przed nimi spokojne życie, wszystko nagle się odwraca, a na nich spada chaos. Ojciec z synem ruszają w podróż, gdzie czekają na nich często krwawe i niebezpieczne przygody.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarök – kiedy premiera?

Premiera nowej odsłony gry była już przekładana. Twórcy postanowili dać sobie więcej czasu na dopracowanie silnika graficznego, aby nie powielać błędów swoich konkurentów (jak chociażby Cyberpunk 2077). Zagorzali fani na pewno zrozumieli kilkumiesięczny poślizg, ale wreszcie doczekali się oficjalnej daty premiery. Gra zadebiutuje bowiem 9 listopada 2022 na konsolach PlayStation 4 i oczywiście PlayStation 5. Na razie brak jest planów wydawniczych produkcji na komputery PC.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Według twórców, cała fabuła dalej będzie nas prowadzić dookoła relacji Kratosa i jego syna. Teraz jednak posiadają oni o wiele większe doświadczenie, co pomoże im łatwiej pokonywać przeszkody, które ponownie stają im na drodze.

Kratos i Atreus będą musieli razem zdecydować o drodze, którą wybiorą. Ich wybór zdefiniuje los zamieszkujących w 9 światach podczas zbliżającego się Ragnaroku.

-piszą twórcy.

9 światów z całą pewnością narobi zamieszania, ale także rozbuduje nam rozgrywkę do tego stopnia, że fani szybko docenią grę.  Warto przypomnieć, że w „jedynce” mieliści dostęp do „zaledwie” sześciu światów. Nie jest wykluczone, że wraz z aktualizacjami pojawią się dodatkowe lokacje. Najciekawiej jednak robi się, kiedy przyjrzymy się bohaterom i postaciom, które pojawią się w grze. W historii zagości m.in. bóg burzy i piorunów, czyli Thor. Oprócz niego powrócą Freya, a także bracia Brok i Sindri. Jednak to właśnie Thor (nie zabraknie oczywiście osławionego młotu, Mjolnira) odegra znaczącą rolę w całej fabule, gdyż będzie on szukał zemsty na Kratosie.

Kratos nie mówi po polsku. Przedsprzedażowa wpadka polskiej edycji gry God of War: Ragnarok

God of War Ragnarök – edycje

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Gra będzie dostępna w przedsprzedaży już 15 lipca 2022, a w ofercie pojawi się sporo edycji. Najbardziej rozbudowane zapewnią graczom figurkę w postaci młota Thora, a także dodatki w postaci artbooków. Najciekawiej zapowiada się edycja kolekcjonerska, w której znajdziemy takie pozycje, jak:

  • Wydrukowany kod kuponu na pełną grę God of War Ragnarök na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.
  • Steelbook (brak dysku z grą) – Gablota The God of War Ragnarök Steelbook przedstawia Niedźwiedzia i Wilka.
  • 5-centymetrowe rzeźby Vanir Twins – w tym samym stylu, co drewniane rzeźby Atreusa przedstawiające braci Huldra z edycji kolekcjonerskiej God of War (2018), edycja kolekcjonerska God of War Ragnarök uzupełnia zestaw rzeźbami bliźniaków Vanir.
  • Zestaw Kości – kości z wysokiej jakości wykończeniem drewnopodobnym w woreczku z symbolem Yggdrasil na zewnątrz.
  • 41-centymetrowa replika Mjölnira – bardzo szczegółowa replika charakterystycznej broni Thora z God of War Ragnarök.

31d2a122fa21dd0952fe70507817873eda1769b2 scaled 1

Wszystkie wersje, a także możliwość złożenia zamówienia można zobaczyć i zrealizować pod tym linkiem. Na razie nie poznaliśmy cen gry, a także poszczególnych zestawów. Nowe gry wydawane na konsole PlayStation 5 dostępne są zazwyczaj w cenie około 280-300 złotych, jednak w przypadku tak głośnego tytułu kwota ta może znacznie przekroczyć barierę trzech stówek.

Za produkcję gry odpowiada oczywiście studio Santa Monica z Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Twórcy przygotowywali wszystkie części serii, począwszy od oryginalnego God of War z 2005 roku. Produkcja odniosła taki sukces, że studio skupiło się jedynie na tym cyklu (na koncie mają tylko jeden tytuł z innego uniwersum, wydany w roku 2001 na konsole PlayStation 2 – Kinetica), co wyszło na dobre zarówno im, jak i graczom na całym świecie.