Ile najwięcej wydaliście, kupując jakikolwiek sprzęt w ciemno? Mnie z portfela właśnie zniknęło niespełna 260 PLN i kupiłem sobie retrokonsole MIYOO Mini Plus. Dlaczego? Bo ufam  ludziom z naszej techowej branży.

Temat retrokonsolek grzeje ostatnio dość mocno wśród osób, które zainteresowane są w technologii, a i wszystkich gadżeciarzy, których śledzę. Myślę, że to żadna tajemnica, a za trendem stoi Marcin Połowianiuk, który tematowi mocno się przyglądał na Kanale o Technologii (gorąco polecam zajrzeć, chłopaki robią świetny content). To właśnie też za jego, nawet nie namową, a potwierdzeniem, że warto – postanowiłem, że kupie swój egzemplarz. Tym bardziej że właśnie ma doskonałą cenę i zamiast 350 PLN można go kupić o ponad 100 PLN taniej (link do promki).

Nie będę Was czarował, że produkt znam, dlatego od razu odsyłam do recenzji Marcina, który prezentuje kilka najpopularniejszych modeli, którym warto się przyjrzeć.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jeśli chodzi o mnie, to mam obawy, czy ten sprzęt po chwili radości nie wyląduje w kącie, tuż koło zakurzonego Nintendo Switch. Ten drugi pochłonął mnie przez kilka grubych tygodni, ale ostatecznie wygrał mój pracoholizm i chroniczny brak czasu na wszystko. Nawet moja wymuskana PS5 nie jest włączana częściej niż kilka razy w kwartale, głównie gdy pojawia się jakieś bardzo mocne tytuły, które chciałbym ograć. Kiedy jednak domownicy śpią uwielbiam oddać się przyjemności zagranie rundnki w Leage of Legends i, mimo że to pewnie obciachowe wyznanie, to uważam, że ta gra ma dwie doskonałe cechy: rywalizacja i budowanie skilla.

Specyfikacja MIYOO Mini+

Specyfikacja System operacyjny: Linu
CPU: Cortex-A7, 1.2GHz .RAM: 128 MB DDR3
Ekran: 3.5 inches, 640 x 480 IPS Screen
HDD: Support to expand up to 128GB..
Bateria: 3000mAh Li
Żywotność baterii: 4-5h
Ładowanie: USB-C 5V/1A
Wymiary Wielkość: 78.5mm x 108mm x 22mm
Waga: 300g
Zawartość Opakowania 1 x MIYOO Mini+ Game Console
1 x przedów USB-C Data Cable
1  x czytnik kart
1 x instrukcja

Wracając jednak do MIYOO Mini Plus, ten sprzęt przez swoje niewielkie gabaryty będzie mógł lądować w plecaku, kieszeni, przy każdej podróży bliższej i dalszej. Bateria ma wystarczyć na ok. 5 godzin grania, więc może to być doskonały czasoumilacz np. w pociągu, czy komunikacji miejskiej. A prawdziwą potęgą tego urządzenia są na pewno gry, których nie brakuje. Macie do dyspozycji większość tytułów z najpopularniejszych platform:

.webpMIYOO Mini Game Console Purple 520549 7. p1 .jpg

To nie koniec rewelacji. Urządzenie ma wbudowany, 3,5″ ekran IPS, a jeśli będziemy kontynuować motyw podróży, to gdy jego wielkość nie wystarczy, zawsze możecie podpiąć urządzenie do hotelowego telewizora za pośrednictwem portu HDMI.

No dobrze, a teraz cierpliwie czekam na dostawę, która niestety leci aż prosto z Chin, a ja już ostrze sobie zęby na kilka tytułów. W końcu to nie pograłby w Contrę czy innego Tony Hawka dwójkę? A jak się znudzi (o ile), to przejmie ją z pewnością mój gamingowy 7-latek, który ogrywa wszystko i bez żadnej refleksji. Oczywiście oficjalnie urządzenia nie kupiłem sobie, ale młodzieży z okazji nadchodzącego dnia dziecka, ale to wersja oczywiście dla małżonki.

Pełna recenzja wkrótce.