Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych słuchawek bezprzewodowych WF-C500 i WH-XB910N. Pierwsze są dokanałowe i kompaktowe, a drugie – większe, nauszne, o głębszym basie.

Sony WF-C500 – małe i wygodne

Najnowsze w pełni bezprzewodowe słuchawki WF-C500 będą idealne dla osób, które chcą zapomnieć o wszelkich kablach i słuchać muzyki w jeszcze lepszej jakości. Sony zapowiada, że w tym modelu znajdziemy niespotykane możliwości dostosowywania dźwięku, zwartą konstrukcję oraz wygodną łączność Bluetooth.

Sony WF-C500 są przeznaczone do słuchania muzyki w ruchu i łączą wysoką jakość dźwięku z niespotykanymi możliwościami dostosowywania, łatwością obsługi, długim czasem pracy akumulatora oraz wodoodpornością.

Łączna waga słuchawek to zaledwie ok. 10 g. Zastosowano w nich przetworniki 5,8 mm i magnesy neodymowe w zamkniętej konstrukcji. Połączenie Bluetooth działa w standardzie 5.0 z profilami A2DP, AVRCP, HFP, HSP i formatami SBC oraz AAC. Dzięki poręcznemu etui z funkcją ładowania łączny czas pracy wynosi do 20 godzin. W razie potrzeby można skorzystać z funkcji szybkiego ładowania i w ciągu 10 minut uzyskać zapas energii nawet na kolejną godzinę słuchania.

Nauszne słuchawki bezprzewodowe WH-XB910N

Sony WH-XB910N

Słuchawki nauszne WH-XB910N wyróżniać się mają z kolei wyjątkową jakością basu i lepszym działaniem systemu redukcji hałasu. Technologia Extra Bass, według zapewnień producenta, symulować będzie odczucia towarzyszące nam podczas słuchania muzyki na festiwalu czy koncercie. Na wyposażeniu jest też system aktywnej redukcji hałasu (ANC).

Sony WH-XB910N ważą 252 g. Zastosowano w nich przetworniki 40 mm. Słuchawki pracują na Bluetooth 5.2 z profilami A2DP, AVRCP, HFP, HSP i obsługują formaty SBC, AAC oraz LDAC.  W słuchawki WH-XB910N wbudowane są dwa mikrofony. Pozwalają one przechwycić więcej dźwięków z zewnątrz, a w rezultacie zapewnić naturalne wrażenie i kontakt z otoczeniem. Aplikacja „Sony | Headphones Connect” zapewnia nawet kontrolę nad poziomem słyszalności dźwięków otoczenia.

Słuchawki WH-XB910N mogą pracować bez ładowania nawet przez 30 godzin. gdy akumulator jest już bliski wyczerpania, 10-minutowe ładowanie za pomocą opcjonalnego zasilacza sieciowego umożliwi słuchanie przez kolejne 4,5 godziny. Zestaw ma też wtyk mini jack, dzięki czemu w razie konieczności słuchawki można wykorzystać w trybie przewodowym.

Sony WH-XB910N WH-XB910N WH-XB910N

Oba nowe modele słuchawek Sony trafią do sprzedaży już w październiku 2021 roku.