Xiaomi oprócz zaprezentowania globalnie swoich telefonów z serii Xiaomi 12, zaprezentowali także dodatkowe urządzenia. Są nimi słuchawki Xiaomi Buds 3 oraz Buds 3T Pro, które powinny się z nimi dobrze zgrać.

Xiaomi Buds 3T Pro

Producent chwali się zastosowanym w nich 10-milimetrowym dynamicznym przetworniku z podwójnym magnesem oraz powłoką DLC. Świetną jakość dźwięku powinien też zapewnić wykorzystywany kodek audio LHDC 4.0 wraz z obsługą dźwięku w wysokiej rozdzielczości 24bit/96kHz.

Xiaomi zapewnia też o świetnej redukcji hałasu zewnętrznego. Jest możliwość wyboru jednego z 3 trybów ANC. Najmocniejszy z nich pozwala tłumić hałas do 40dB.

R E K L A M A

Jest także tryb adaptacyjny, który pozwala na automatyczne dopasowanie mocy tłumienia w zależności od poziomu hałasu otoczenia. Jest także ambient mode, który tutaj Xiaomi nazywa trybem “przezroczystości”.

Xiaomi Buds 3T Pro są wyposażone w funkcję, która funkcjonowaniem przypomina spatial audio od Apple, ale tutaj nazywa się to Dimensional audio.

Tworzy ona 360-stopniową przestrzeń, która jest podobna do tej, którą odbieramy podczas koncertu na żywo albo będąc w kinie. Potrafią one także śledzić ruchu głowy użytkownika, dzięki czemu elementy muzyki zachowują swoje położenie w przestrzeni.

Dzięki łączności Bluetooth 5.2 słuchawki obsługują łączność z dwoma urządzeniami jednocześnie. Słuchawki mogą być wtedy bez problemu połączone jednocześnie z laptopem oraz telefonem a przełączenie pomiędzy nimi powinno być łatwe.

Jedno pełne naładowanie słuchawek powinno wystarczyć na 6h odtwarzania muzyki, a etui naładowane w pełni powinno móc doładować słuchawki dodatkowymi 24 godzinami. Etui obsługuje możliwość ładowania bezprzewodowego.

Warto wspomnieć, że funkcje ustawień trybów ANC i Transparency, LHDC 4.0, dimensional audio, immersive sound i śledzenie ruchów głowy dostępne tylko w wybranych urządzeniach Xiaomi i Redmi.

Xiaomi Buds 3

Tak samo jak w przypadku Buds 3T Pro, głównym punktem, na którym skupia się producent, jest aktywna redukcja szumów. Również tutaj są trzy trybu, które użytkownik może wybrać w zależności od poziomu hałasu.

Jest także ambient mode, oraz tryb poprawy jakości głosu. Dzięki temu trybowi można słuchać muzyki i wyraźnie słyszeć co do nas mówi druga osoba. Brzmi jak zwykły ambient mode ze wzmacnianiem dialogów z wyjątkowo długą nazwą.

Te słuchawki mają także możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie. Bateria w tych słuchawkach pozwala na 7 godzin odtwarzania dźwięku przy pełnym naładowaniu oraz do 32 godzin użytkowania przy wykorzystaniu etui. Obsługuje ono bezprzewodowe ładowanie.


Posłuchaj nas!