Jak podało dzisiaj Sony Interactive Entertainment LLC („SIE”), firma przejmuje amerykańską markę sprzętu słuchawkowego premium Audeze. Firma zachowa integralność, ale ma podzielić się technologiami, które adoptuje gamingowy sprzęt od Sony.

O Audeze trochę już pisaliśmy — przetestowaliśmy, chociażby planarne Audeze LCD-i3, LCD-1 czy gamingowe Mobius i Penrose. Te ostatnie musiały chyba zwrócić uwagę Sony, bo to właśnie ze względu na gaming Sony przejęło Audeze.

//dzisiaj na dailyweb

Audeze to amerykańska firma, którą założono zaledwie 15 lat temu w San Mateo w Kalifornii. W krótkim czasie wkroczyła do świata audiofilskiego audio za sprawą świetnej jakości nowatorskich słuchawek, które rozwijały koncepcje planarnego audio. Pierwsze słuchawki od Audeze pokazano ledwo rok po założeniu firmy. Premiera na branżowych imprezach dla audiofili przysporzyła firmie sporo fanów, klientów uznania a w konsekwencji i nagród. Tym samym firma przebojem wdarła się to tego sterylnego światka.

Audeze od Hi-Fi do gamingu

Audeze

Dziś firma stała się popularna również w naszym kraju, gdzie bez problemu można nabyć wiele jej produktów. Oczywiście nie można ich szukać w zwykłych sklepach czy marketach RTV, a raczej salonach ze sprzętem Hi-Fi. Warto tu od razu nadmienić, że cena produktów tej filmy zaczyna się od około 1,5 zł za modele gamingowe, przez 4-6 tys. zł za popularne modele planarne a kończy na prawie 23 000 zł za kultowe i referencyjne Audeze LCD-5.

Sony upodobało sobie tę firmę nie tylko ze względu na jakość. Audeze rozwija technologie dźwięku planarnego oraz inne techniki jej projekcji. Jest też właścicielem technologii, ktora stworzyła nowe super elastyczne materiały, których można stosować w obwodach drukowanych. To zresztą było jednym z pierwszych produktów i bodźców do założenia firmy.

Audeze

Lakoniczny komunikat Sony mówi o tym, że obie firmy odniosą korzyści. Sony wykorzysta doświadczenie Audeze na rynku premium audio dla graczy. Audeze ma zyskać większą skalowalność dzięki pomocy Sony. W komunikacie czytamy też, że przejęcie nie wpłynie na obecną strukturę firmy i zachowa ona swoją pełną niezależność.

Więcej informacji o Audeze na stronie oficjalnej.