Firmy Sony i KIRKBI dokonały dużej inwestycji w Epic Games. Transakcja opiewa na kwotę 2 miliardów dolarów.

Epic Games rośnie w siłę. Jakiś czas temu dowiadywaliśmy się o dużych inwestycjach w firmę ze strony Sony, a ostatnio twórcy Fortnite i Unreal Engine podjęli współpracę z The LEGO Group, która ma być początkiem dla nadchodzącego dużego projektu.

Firma Tima Sweeneya ma zamiar z przytupem wejść w świat metaverse i wygląda na to, że zarówno Sony, jak i KIRKBI, w którego skład wchodzi The LEGO Group, podzielają te poglądy. Oba podmioty zainwestowały kwotę 1 miliarda dolarów, co daje łącznie 2 miliardy dolarów inwestycji w Epic Games. W przypadku Sony razem z poprzednimi transakcjami kwota inwestycji wynosi już 1,45 miliarda dolarów.

R E K L A M A

Sony i KIRKBI z inwestycją w Epic Games

Jak podkreślono w opublikowanym na stronie Epic Games oświadczeniu, fundusze te mają być wsparciem wizji firmy na budowę metawersum i zagwarantować jej rozwój. Na temat inwestycji wypowiedzieli się przedstawiciele wszystkich trzech firm:

Jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas. Jesteśmy również przekonani, że wiedza firmy Epic, w tym potężny silnik gier, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszą nasze rozmaite wysiłki, takie jak tworzenie nowych cyfrowych doświadczeń fanów sportu i nasze inicjatywy związane z produkcją wirtualną.

–  Kenichiro Yoshida, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Sony Group Corporation.

Epic Games jest znane z tworzenia zabawnych i kreatywnych doświadczeń oraz zwiększania możliwości twórców dużych i małych. Część naszych inwestycji koncentruje się na trendach, które naszym zdaniem wpłyną na przyszłość, w której będziemy żyć my i nasze dzieci. Ta inwestycja przyspieszy nasze zaangażowanie w świat gier cyfrowych i cieszymy się, że inwestujemy w Epic Games, aby wspierać ich dalszy rozwój, z długoterminową koncentracją na metaverse.

– Søren Thorup Sørensen, dyrektor generalny KIRKBI.

Kiedy na nowo wyobrażamy sobie przyszłość rozrywki i zabawy, potrzebujemy partnerów, którzy podzielają naszą wizję. Odkryliśmy to dzięki naszej współpracy z Sony i KIRKBI. Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaverse i tworzeniem przestrzeni, w których gracze mogą bawić się z przyjaciółmi, marki mogą tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy mogą budować społeczność i rozwijać się.

– Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games.

Jak podano w oświadczeniu, obecna wycena firmy Epic Games wynosi 31,5 miliarda dolarów. Póki co nie wiadomo, jakie projekty powstaną w ramach współpracy, ale pewnie niedługo poznamy pierwsze szczegóły.


Posłuchaj nas!