Już w październiku 2023 roku na półki sklepowe trafi nowa odsłona serii Marvel’s Spider-Man. Kontynuacja przygód Petera Parkera i Milesa Moralesa właśnie doczekała się nowego zwiastuna, który zdradza nam nieco więcej szczegółów dotyczących fabuły nadchodzącej produkcji.

Spider-Man i Spider-Man: Miles Morales lata temu podbiły serca użytkowników PlayStation 4 (a potem też PS5 i PC). Dobry gameplay, świetna grafika, a także piękna muzyka i poruszający wątek fabularny sprawiły, że gracze czym prędzej zaczęli się domagać kontynuacji przygód Petera i Milesa. Zwłaszcza że sceny po napisach sugerowały nam pojawienie się Venoma i być może Zielonego Goblina, czyli prawdopodobnie dwóch najbardziej znanych złoczyńców z komiksów o Pajączku.

//dzisiaj na dailyweb

Lata mijały, aż w końcu w sieci pojawił się pierwszy gameplay ze Spider-Mana 2, który obiecywał nam walkę z Kravenem Łowcą i Jaszczurem, pokazał nową mechanikę w postaci pajęczych skrzydeł do jeszcze szybszego poruszania się po Nowym Jorku, a także wyjawił, że będziemy mogli wymiennie grać zarówno Peterem, jak i Milesem. Dowiedzieliśmy się również, że starszy z panów wszedł w kontakt z kosmicznym Symbiotem, który zaczął mu mieszać w głowie. Symbiot oznacza oczywiście pojawienie się Venoma, którego w nadchodzącej grze będzie dużo.

Spider-Man 2 – nowy zwiastun fabularny

Tak przynajmniej sugeruje nam nowy zwiastun fabularny, który zadebiutował z okazji odbywającego się właśnie San Diego Comic-Con 2023.  Z niego dowiadujemy się, że od wydarzeń z pierwszej części Spider-Mana minęło już trochę czasu, a najważniejszą informacją jest to, że do zdrowia wrócił najlepszy przyjaciel Petera, Harry Osborne. Wygląda też na to, że to właśnie on będzie się zamieniał w Venoma, co jest pewną różnicą względem komiksów, gdzie „nosicielem” Symbiota był zwykle Eddie Brock.

Tak jak wspomniałem wcześniej, w Nowym Jorku pojawi się również Kraven Łowca, dla którego Pajączki będą nowymi celami łowów, a także Jaszczur, czyli ofiara niefortunnego eksperymentu na sobie, profesor Curt Connors. Nowy zwiastun pokazuje nam również powrót Martina Lee/Mister Negative’a, czyli jednego z głównych złoczyńców z pierwszej odsłony.  Krótko mówiąc, postaci z komiksów będzie na pęczki.

Poniżej zobaczycie opisywany nowy zwiastun Spider-Mana 2:

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sony z okazji debiutu zwiastuna podzieliło się również oficjalnym opisem fabuły, który w wolnym tłumaczeniu na język polski brzmi mniej więcej:

Uzdrowimy razem świat.

Spider-Manowie, Peter Parker i Miles Morales, wkraczają w nowy rozdział swoich żyć, balansując między życiem prywatnym a byciem obrońcami marvelowskiego Nowego Jorku. Podczas gdy Harry Osborne wraca do życia Petera, a Miles stara się zbudować swoją policealną przyszłość, relacje między naszymi bohaterami zostaną wystawione na próbę, kiedy na scenie pojawi się zagrażający miastu i ich bliskim Symbiot.

Przy okazji zaprezentowano światu również nową wersję konsoli PlayStation 5, której obudowa i pad inspirowane są kolorystyką nadchodzącego Spider-Mana 2. Nowy sprzęt jest bowiem czarno-czerwony – to nie tylko kolory Milesa, ale również symbol „czerni Venoma” przejmującej „czerwień Petera”. Ładny smaczek, a i sam „plejak” wygląda naprawdę zacnie:

PlayStation 5 w wersji Spider-Man
Konsola PS5 w specjalnej wersji inspirowanej Spider-Manem 2 wygląda nieźle

Spider-Man 2 ma zadebiutować na konsolach PlayStation 5 już 20 października 2023 roku.