Fallout od Prime Video z pierwszym plakatem, orientacyjną datą premiery oraz wyciekiem teasera! Jest na co czekać?

Fallout to kultowa gra komputerowa, która uruchamia w mojej głowie protokół „nostalgia”. Prime Video już niebawem zaserwuje nam serial, oparty na serii RPG-ów, z których pierwsza część zadebiutowała na komputerach w 1997 roku. Czekam z wypiekami na twarzy na każdy nowy materiał, związany z tą produkcją. Platforma streamingowa jest bardzo oszczędna i tajemnicza w swoich działaniach promocyjnych.

//dzisiaj na dailyweb

W listopadzie 2022 roku zostało oficjalnie potwierdzone, że serial powstaje. Tego samego miesiąca ujawniono arty, na których mieliśmy pierwsze spojrzenie na postapokaliptyczny świat. W maju 2023 roku, na kolejnym już zdjęciu, zobaczyliśmy ludzi w charakterystycznych niebieskich strojach. Kilka dni temu wielu użytkowników Twittera publikowało nieoficjalne, ale bardzo intrygujące zdjęcia z planu, pokazujące wnętrze Krypty 32 – bardzo istotnej lokacji. Wszystko fajnie, ale kiedy premiera? Kiedy pierwszy teaser?

Fallout z pierwszą grafiką promocyjną i rokiem premiery

Fallout
Pierwsza grafika promująca serial Fallout. Wygląda znajomo?

 

Fallout nadal nie ma konkretnej daty premiery, ale wiemy już, chociaż, kiedy – w przybliżeniu – możemy spodziewać się nowego serialu Prime Video. Niestety – nie nastąpi to w tym roku, tylko w przyszłym. To tyle jeśli chodzi o konkrety. Mam nadzieję, że dotyczy to pierwszej połowy 2024 roku, jednakże obawiam się, że strajk scenarzystów i aktorów skutecznie wpłynie na opóźnienie debiutu.

Platforma streamingowa opublikowała oficjalną grafikę – dobrze znaną z gry komputerowej. Na niej możemy zobaczyć kultowego Vault Boya na tle słonecznego Los Angeles. Wyczekiwanie staje się coraz bardziej nieznośne, tym bardziej że wcześniej udostępnione zdjęcia świetnie się prezentują. Czuć klimat apokalipsy, a ujęcia z krypty, przypominają mi Fallouta 76.

Fallout
Wyjście z bunkra będzie na pewno szokujące dla bohaterów

Fallout od Prime Video z pierwszym, nieoficjalnym teaserem

Grafika wraz z datą premiery, przewidzianą na 2024, to oficjalny materiał, ale podczas trwającego właśnie Gamescomu ujawniono pierwszy teaser! Nagrania nie znajdziecie na oficjalnym koncie Prime Video, ale jeden z uczestników wydarzenia dla graczy wrzucił nagranie do sieci. Oglądajcie, póki jest dostępne, bo niedługo może zostać usunięte. Na materiale wideo możemy dostrzec postaci w kombinezonach, helikopter Vertibird, ikoniczne wejście do schronu, szeryfa, zamienionego przez radiację w ghula oraz wielki wybuch. Fallout w pigułce. Platforma streamingowa nie podała żadnych informacji na temat publikacji oficjalnego zwiastuna.

Fallout to jeden z wielu projektów Prime Video, który będzie ekranizacją kultowych gier komputerowych. W planach jest God of War, Tomb Raider, Mass Effect i Warhammer 40.000. Pierwszym, który zobaczymy będzie właśnie Fallout. Za projekt odpowiedzialni są Lisa Joy i Jonathan Nolan, czyli twórcy Westworld. Na ekranie zobaczymy m.in.: Waltona Gogginsa, Ellę Purnell i Kyle’a MacLachlana.

Jaką podkładkę dla graczy od Genesis wybrać?

Serial nie odwzoruje żadnej z gier, lecz będzie produkcją, osadzoną w tym uniwersum. Twórcy zapowiadają pokręcony tytuł, pełen przygód i humoru, osadzony w ponurym apokaliptycznym świecie. Bardzo czekam i mam wielkie nadzieje. Ekranizacje gier to dosyć ryzykowna sprawa, ale The Last of Us od HBO pokazało, że da się zrealizować wartościowy produkt dla fanów gamingu.