Fallout – kiedy premiera? Prime Video jest bardzo oszczędny w informacjach i materiałach promocyjnych swojego nowego serialu. Jednak platforma streamingowa powoli odkrywa kolejne karty.

Fallout to tytuł znany każdemu szanującemu się fanowi komputerowych RPG-ów oraz oczywiście entuzjastom apokaliptycznym klimatów. Pierwszy tytuł z serii wydano w 1997 roku. Świetnie wykreowany, surowy i okrutny świat, ciekawy system walki oraz mięsiste dialogi. Dosyć zaawansowany system rozwoju postaci i gęsty klimat, pełen bunkrów, zgliszczy i postaci o raczej niezbyt dobrych zamiarach. Nawet po tylu latach – wieczory spędzone przy Falloucie sprawiają mi wiele frajdy – gra dobrze się zestarzała.

//dzisiaj na dailyweb

Nie dziwcie się, że każda informacja na temat serialu jest dla mnie na wagę złota. Pierwsze wzmianki na temat Fallouta sięgają 2020 roku. W listopadzie 2022 roku zostało oficjalnie potwierdzone, że takowa produkcja powstaje. Tego samego miesiąca ujawniono arty, na których mieliśmy pierwsze spojrzenie na postapokaliptyczny świat. W maju 2023 roku, na kolejnym już zdjęciu, zobaczyliśmy ludzi w charakterystycznych niebieskich strojach.

Fallout data premiery

Fallout kiedy premiera
Kampania promocyjna serialu Fallout to prawdziwa bomba

W sierpniu zaprezentowano pierwszą, cudowanie oddającą ducha gry grafikę promocyjną. Podczas wydarzenia dla graczy – Gamescom 2023 ujawniono teaser, który finalnie nie trafił z oficjalką do sieci. Na taki materiał musimy jeszcze poczekać. Jednak – w końcu – Prime Video ogłosił za to jedną z najważniejszych informacji. Datę premiery!

Fallout kiedy premiera?! Otóż – fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Platforma streamingowa ogłosiła, że serial zadebiutuje 12 kwietnia 2024 roku! Nie mogę się już doczekać, bo wszystkie kolejne informacje podsycają tylko atmosferę. Co więcej – ogłoszenie debiutu Fallouta to kolejny element świetnej kampanii promocyjnej.

Fallout od Prime Video zadebiutuje wiosną 2024 roku

Informacje na temat premiery serialu zaprezentowano w kreatywny sposób w portalu X. Na krótkim – 24-sekundowym materiale graficznym widzimy interfejs Pip-Boya. Nostalgia oraz szacunek do materiału źródłowego jest bardzo silny i ogromnie cenię taką kampanię promocyjną. Oczywiście – chciałbym już zobaczyć – chociaż oficjalny teaser, bo na razie to gdybanie i bardziej nadzieja, że otrzymamy jakościową produkcję. Wszystko się może zdarzyć, ale The Last of Us od HBO pokazało, że można zrealizować wartościowy serial na podstawie gry komputerowej. Poprzednie dokonania innych twórców dobitnie pokazują, że nie jest to łatwa sztuka.

Ile kosztuje Prime Video? Aktualne ceny Prime Video na 2023 rok

Fallout nie odwzoruje żadnej z gier, lecz będzie produkcją, osadzoną w tym uniwersum. Twórcy zapowiadają pokręcony tytuł, pełen przygód i humoru, osadzony w ponurym apokaliptycznym świecie. Na ekranie zobaczymy m.in. Waltona Gogginsa, Aarona Motena, Kyle MacLachlana i Ellę Purnell. Twórcą został Jonathan Nolan (brat reżysera Christophera Nolana), który ma na koncie serial Westworld oraz Impersonanych. Jest autorem scenariusza do takich filmów jak: Prestiż, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje i Interstellar. Czy otrzymamy godny oryginału serial? Przekonamy się o tym 12 kwietnia 2024 roku.