W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja nadchodzącego flagowca Samsung Galaxy S23. Przy okazji udało nam się poznać wydajność w teście Geekbench. Zapowiada się na prawdziwy hit.

Wiemy już, że smartfon Samsung Galaxy S23, czyli nadchodzący flagowy model południowokoreańskiego producenta będzie zasilany topowym chipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, grafiką Adreno 740 oraz 8 GB RAM. Taka konfiguracja w parze z Androidem 13 została przetestowana w Geekbench. Wyniki robią wrażenie. Sprzęt pozostawia daleko w tyle poprzednika.

Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 z układem Snapdragon 8 Gen 2 pozamiatał w benchmarku Geekbench

Samsung Galaxy S23 zdobył w benchmarku 1524 punkty w teście jednego rdzenia oraz 4597 w trybie wielordzeniowym. To wynik, który w stopniu istotnym pokazuje, że nowy układ będzie dostrzegalnie wydajniejszy od poprzednika. Wbrew pozorom, nie jest to taka oczywista kwestia. Wystarczy spojrzeć na raporty dotyczące układu Google Tensor G2 z Pixeli 7 i 7 Pro. Co dokładnie „siedzi” w nadchodzącym Snapdragonie 8 Gen 2?

R E K L A M A

Galaxy S23

Jednostka składa się z pojedynczego rdzenia taktowanego 3,36 GHz (najpewniej Cortex-X3), trzech rdzeni pracujących w częstotliwości 2,02 GHz oraz czterech rdzeni z zegarem 2,8 GHz. Wspierają go GPU Adreno 740 oraz 8 GB RAM.

Recenzja Motorola edge 30 NEO: prawdziwie kompaktowy smartfon na miarę 2022 roku