Benchmark AnTuTu udostępnił listę najwydajniejszych smartfonów z segmentu średniopółkowego oraz flagowego. Wśród sztandarowców wyróżniały się ASUS ROG Phone 6D oraz OnePlus Ace, podczas gdy wśród średniaków znalazł się vivo IQOO Z6 oraz OPPO Reno8 Pro 5G.

Odwiedzając stronę AnTuTu możemy zapoznać się z ogólną listą najwydajniejszych smartfonów z systemem Android, które zostały przetestowane przez benchmark. Na szczycie listy znajduje się gamingowy potwór ASUS ROG Phone 6D Ultimate z chipem MediaTek 900+ w wariancie z 16 GB RAM i 512 GB pamięci na dane. Zaraz za nim uśmiecha się do nas ROG Phone 6 Pro ze Snapdragonem 8+ Gen 1 oraz ROG Phone 6 z tą samą jednostką. Jeśli sięgniemy dalej, zobaczymy na liście urządzenia, takie jak Nubia Red Magic 7S pro, vivo X80 oraz bardziej rozpoznawane w naszym kraju Samsung Gaalaxy Z Fold4 5G, Motorola edge 30 Pro oraz Xiaomi Mi 12. Zanim przejdziemy do podzielenia rankingu na sekcję, dodam tylko, że urządzenie będące na szczycie TOP-ki wykręciło w AnTuTu aż 1133998 punktów.

AnTuTu

Najwydajniejsze flagowce we wrześniu 2022 według AnTuTu

Jak już wspomniałem, na szczycie listy mamy smartfon dla graczy ASUS ROG Phone. Nieco niżej pojawiły się OnePlus Ace Pro z wynikiem 1111200 punktów oraz iQOO 10 Pro od Vivo, który zdobył 1091058 punktów. Całkiem nieźle poradziły sobie także Nubia Red Magic 7S Pro czy również gamingowy Lenovo Legion Y70. Ciekawostką jest tu natomiast dominacja tajwańskiego układu mobilnego MediaTek Dimensity 9000+ nad najnowszą jednostką Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. To niemałe zaskoczenie, zwłaszcza że dotychczas firma radziła sobie znacznie lepiej w segmencie średniopółkowym. Być może to dopiero preludium do kolejnych wzrostów.

R E K L A M A

AnTuTu

Najwydajniejsze średniaki we wrześniu 2022 według AnTuTu

Ciekawie wygląda również rynek średniej półki. Tutaj mała dygresja z mojej strony – otóż lista odnosi się w dużej mierze do wyższej średniej, a nie typowo średniej półki. Skoro mamy za sobą formalności, ujawnię, że dwie pierwsze pozycje należą do smartfonów OnePlus Ace z chipem MediaTek Dimensity 8100 Max, natomiast zaraz za nimi uplasowały się OPPO Reno8 Pro+ 5G, vivo S15 Pro, realme GT Neo 3 oraz Redmi Note 11T Pro+, w których zastosowano SoC MediaTek Dimensity 8100 Max oraz 8100. Tak, dopiero na dziesiątym miejscu rankingu (vivo S15) znalazł się smartfon, w którym zastosowano jednostkę Qualcomma, uściślając – Snapdragon 870. To daje do myślenia, prawda?

AnTuTu

Recenzja Motorola edge 30 NEO: prawdziwie kompaktowy smartfon na miarę 2022 roku