Smartfony serii Samsung Galaxy S23 na całym świecie będą sprzedawane z układami Qualcomm Snapdragon. To koniec Exynosów we flagowej serii koreańskich urządzeń. Pytanie, dlaczego producent nie wierzy w swoją myśl techniczną?

Przez lata flagowce Samsunga serii Galaxy S korzystały z dwóch rodzajów procesorów. W zależności od rynku zbytu – były to autorskie Exynosy od Samsunga lub Snapdragony od Qualcomma. Te drugie chwalono za wyższą wydajność oraz lepsze zarządzanie energią. Rozwiązanie południowokoreańskiego producenta nie było tak efektowne, dlatego też fanów marki smuciło to, że „eski” ze Snapdragonami nie były dostępne w Europie. Exynosy nie były bowiem sprzedawane w USA. Od pewnego czasu w sieci krążyły pogłoski (między innymi od Ming-Chi Kuo), w myśl których firma miała zdecydować się na odważny krok, czyli zmiany. Dziś wiemy już, że najbliższe serie flagowców Samsunga będą sprzedawane na całym świecie tylko w opcji z układami Snapdragon.

R E K L A M A

Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 pojawi się w tylko z procesorami Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Producent smartfona nie wierzy we własne układy

Cristisno Amon, prezes i dyrektor generalny Qualcomm, podczas rozmowy o wynikach finansowych w zasadzie potwierdził, że firma zawarła wieloletnią umowę z Samsungiem. Porozumienie dotyczy wykorzystywana platformy Snapdragon w przyszłych produktach premium, urządzeniach Samsung Galaxy. To jest nic innego jak potwierdzenie odejścia od dotychczasowego podziału rynku. Dla Amerykanów nie będzie to żadną zmianą, ale dla Europejczyków – owszem.

Mówiąc wprost – chipsety Samsung Exynos zrobiły w ostatnich latach niemałe progres. W zasadzie coraz lepiej radziły sobie w kwestii wydajności i kultury pracy. Poprawiło się także zarządzanie oprowadzaniem ciepła, dzięki czemu obudowa smartfona nie grzała się tak, jak kiedyś. Mimo to, w dalszym ciągu sporo brakowało do Snapdragonów. Wieloletnie starania Koreańczyków nie przynosiły najwyraźniej oczekiwanych rezultatów, dlatego też zdecydowano się na partnerstwo z Qualcommem. W najbliższym czasie w sieci nasila się przecieki dotyczące smartfonów Samsung Galaxy S23, które zdradzą nam nieco więcej na temat ich specyfikacji.

Samsung wie, że pierwszym składanym urządzeniem Apple nie będzie iPhone. Wie nawet, kiedy nastąpi jego debiut