Cristiano Amon, dyrektor firmy Qualcomm potwierdził, że cała seria smartfonów Samsung Galaxy S23 będzie pracować pod kontrolą chipów Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Dotyczy to wszystkich rynków, na których działa producent.

W ramach omawiania wyników finansowych za drugi kwartał 2022 roku, przedstawiciel Qualcomma poinformował o zawarciu umowy z Samsungiem na okres siedmiu lat. Firma będzie dostarczać chipsety zarówno do tabletów, smartfonów, notebooków, jak i do sprzętu IoT. Być może w grę wchodzą także kategorie, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane. To oznacza, że potwierdziły się wcześniejsze doniesienia związane z procesorami Exynos i smartfonową serią Samsung Galaxy S23.

Smartfony serii Samsung Galaxy S23 bez Exynosa

Smartfony Samsunga z flagowej linii Galaxy S od lat wypuszczane są w dwóch wariantach z różnymi procesorami. Na wybrane rynki trafiały układy Qualcomm Snapdragon, podczas gdy większość świata musiała zadowolić się Exynosami. Niestety, SoC Samsunga najczęściej oferował niższą wydajność oraz gorszą kulturę pracy, choć zdarzały się wyjątki.

R E K L A M A

Samsung Galaxy S23

W przypadku naszego rynku, kiedy każdorazowo dowiadywaliśmy się o tym, że nowe modele Galaxy S ponownie będą korzystać z Exynosów, podnosił się jęk zawodu. Sytuacja powtarzała się co rok i tak samo było z ostatnią generacją, czyli Samsungami Galaxy S22 wraz z wariantami Plus i Ultra. To niemal na pewno zmieni się już w przypadku następcy, czyli serii Galaxy S23.

Tak wynika z najnowszej informacji podanej przez Qualcomma. Okazuje się bowiem, że nadchodzący, topowy chipset Snapdragon 8 Gen 2, który zostanie niebawem zaprezentowany, będzie wykorzystywany właśnie we flagowych urządzeniach południowokoreańskiego producenta. Co ważne, dotyczy to wszystkich rynków, a nie tylko wybranych regionów. To cieszy, szczególnie że SD8 Gen2, który zadebiutuje w listopadzie tego roku, będzie korzystać z 4 nm litografii TSMC. Co to dokładnie oznacza? Nic innego, jak szansę na to, że w parze ze wzrostem wydajności pójdzie lepsze zarządzanie energią i kulturą pracy. Nowszy proces technologiczny będzie temu sprzyjać.

Premiera smartfona ASUS Zenfone 9: kompaktowy flagowiec w rozsądnej cenie to recepta na hit