To było do przewidzenia. Koreański gigant pokazał Apple, co znaczą dla niego użytkownicy iPhone’ów. Okazuje się bowiem, że Samsung Galaxy Ring nie będzie współpracować ze smartfonami Apple. To jednak tylko jeden z dwóch kuksańców w stronę firmy z Cupertino.

W sieci pojawiło się nieco ciekawostek na temat Samsunga Galaxy Ring, o których za chwilę porozmawiamy. Bardziej interesujące jest to, że przedsiębiorstwo pracuje bowiem nad zgodnością inteligentnego pierścienia z urządzeniami innymi niż Samsungi. Ma to sporo sensu, gdyż gadżet sam w sobie ma za mało możliwości i musi być w stanie współpracować z różnymi telefonami. Oczywiście chcąc zyskać odpowiednią rzeszę użytkowników.

//dzisiaj na dailyweb

Możliwości synchronizacji danych oraz dostępność pewnych funkcji będą najpewniej mocno ograniczone. Sęk w tym, że jedynie w sprzęcie z Androidem na pokładzie. Użytkownicy iPhone’ów w ogóle nie będą mogli liczyć na działanie z Samsung Galaxy Ring, podobnie jak Apple Watch nie działa ze smartfonami z Androidem.

Samsung Galaxy Ring i iPhone? Nie, ale konkurencja z Androidem będzie mogła korzystać z możliwości pierścienia

Galaxy Ring

Przedstawiciel Samsunga uważa, że Samsung Galaxy Ring będzie na tyle atrakcyjny, że może skłonić wielu użytkowników do przesiadki z iPhone’a na urządzenia Samsunga. To odważna teza, która mocno mnie zaskoczyła, ale coś w tym jest.

Wracając do tematu przecieków. Wiem, że Samsung Galaxy Ring będzie oferował akumulator o pojemności nie mniejszej niż 14,5 mAh. Modele większe dostaną baterię 21,5 mAh. Czas pracy na jednym ładowaniu ma wynosić od pięciu do nawet dziewięciu dni. Spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak jest to dobry wynik.

Honor wypuści własny inteligentny pierścień. To realny konkurent Galaxy Ring

Dla mnie kluczowa pozostaje tutaj kwestia obsługi danych. To, że pierścień będzie je odpowiednio zbierał przy użyciu sensorów i przekazywał, dalej jest dla mnie oczywiste, natomiast trzeba je następnie przetworzyć i „wypluć” wskazówki. Za to będzie odpowiadać AI… Galaxy AI. Tutaj dochodzimy do pewnej nieścisłości, a w zasadzie zagadki. Czy to oznacza, że firma udostępni konkurencji zestaw narzędzi pozwalających na wykorzystanie czujników Samsung Galaxy Ring w swoich usługach? Jedno jest pewne – będzie niezwykle ciekawie.