Chiński producent elektroniki użytkowej pracuje nad konkurencją dla projektu Samsung Galaxy Ring. Czy urządzenie ma realną szansę pokonać koreańską myśl techniczną?

Zacznijmy od tego, że tak naprawdę Samsung nie wypuścił jeszcze oficjalnie swojego Galaxy Ring i żadna próba oceny czy porównywania nie ma tutaj sensu. Nie będę szczególnie zdziwiony, gdyby okazało się, że kilka tego typu produktów trafi do sklepu w jednakowym czasie.

//dzisiaj na dailyweb

To, że firmy z Państwa Środka podchwycą pomysł, było kwestią czasu. Nie spodziewałem się jednak, że stanie się to tak szybko. Dobrze, ale co tak właściwie wiemy o Honor Smart Ring (nazwa robocza na potrzeby niniejszego wpisu).

Honor Smart Ring powalczy z Samsungiem Galaxy Ring

Honor 55 scaled

Szykuje się niezłe starcie. Podczas targów Mobile World Congress 2024 w Barcelonie, George Zhao, dyrektor generalny tytułowej marki zapowiedział interesujący projekt. Otóż, rzeczony jegomość przekazał dziennikarzom, iż firma pracuje nad inteligentnym pierścieniem. Jest to o tyle ciekawe, że Samsung zaledwie kilka dni temu sam zrobił to samo. Koreańczycy są jednak o krok dalej. Samsung ma już prototyp, którego wygląd poznaliśmy na targach. Nie wiemy, czy to działający egzemplarz, gdyż firma nie pozwoliła nikomu mocniej się z nim zapoznać.

Szef Honora był mocno enigmatyczny w swojej zapowiedzi. Stwierdził, że obecnie wewnętrznie trwają pracę nad tego rodzaju rozwiązaniem, a teraz firma stara się wdrożyć je w ideę pierścienia. W założeniu, gadżet ma zostać wyposażony w szereg czujników, monitorujących stan zdrowia użytkownika, aktywność fizyczną oraz sen.

UOKiK zdecydował, że OLX odda Wam pieniądze

Zestaw integrowałby się z innymi urządzeniami oraz oprogramowaniem, co – jak nietrudno zgadnąć – oznaczałoby możliwość analizy danych i generowania odpowiednich porad. Tutaj wchodzimy już w kwestię sztucznej inteligencji, która dosłownie wychodzi do nas z każdego zakamarka. AI to przyszłość i z pewnością będzie wykorzystywana w analizie danych i tworzeniu sugestii związanych ze zmianami.

Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, natomiast spekuluje się, że Honor Smart Ring pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Trzymam kciuki i uruchamiam tryb śledzenia tego „kejsa”.