Pierścień Samsung Galaxy Ring ma trafić do sprzedaży w tym roku, ale nie podano konkretnej daty. Producent opowiedział za to, co tak naprawdę oferuje gadżet i pokazał go podczas trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress 2024.

Na targach MWC prezentowane są nowości z zakresu mobilnej elektroniki użytkowej. Jak można się domyśleć, najważniejszym sprzętem są oczywiście smartfony i zegarki, ale nie brakuje tak również przeróżnych akcesoriów. Niektóre wyraźniej odznaczają się na tle pozostałych i tutaj świetnym przykładem będzie Galaxy Ring.

//dzisiaj na dailyweb

Mimo że urządzenie w dalszym ciągu ma status prototypu, firma na MWC 2024 pochwaliła się jego możliwościami. To oznacza koniec plotek. O Galaxy Ring można mówić już oficjalnie, choć – jak mniemam – na premierę rynkową będziemy musieli poczekać przynajmniej do lata tego roku. Dobrze, ale co tak właściwie oferuje nowinka?

Galaxy Ring – tak Samsung widzi przyszłość inteligentnej platformy zdrowotnej

Galaxy Ring 2

Tytułowy pierścień został wyposażony w czujniki, które mają na celu stałe monitorowanie stanu zdrowia, jak tętno, sen czy stres. Analizie będzie podległ nawet oddech. Dane te zostaną przetworzone przez AI, a na bazie wniosków aplikacja Samsung Health podsunie użytkownikowi wskazówki, które dotyczą nawyków związanych ze snem czy aktywnością fizyczną. To jednak dopiero początek…

Jak podaje CNBC:

Dyrektor Samsunga powiedział również, że firma pracuje nad nieinwazyjnym monitorowaniem poziomu glukozy oraz pomiarem ciśnienia krwi za pomocą urządzeń do noszenia.

Samo urządzenie to niewielki pierścień dostępny w trzech kolorach (platynowo-srebrnym, ceramicznej czerni i złoty). Rozmiary mają być określone numeracją od 5 do 13, zamiast w sposób „standardowy” od S do XXL.

Tak naprawdę mamy do czynienia z badaniem rynku, bo jak inaczej nazwać eksperymenty z formami urządzeń ubieralnych, które mają na celu znalezienie złotego środka między użytecznością a wygodą? Tak czy inaczej – najbliższe lata będą pod tym względem wyjątkowo interesujące. Szczególnie jeśli dodamy do tego zmiany na polu rzeczywistości rozszerzonej.

Nasz Daniel przygotowuje dla Was tekst, w którym opowiem Wam więcej na temat samej platformy zdrowotnej i planach Samsunga z nią związanych.