Samsung zainspirowany współpracą z Marvelem zdradził istnienie swojego nowego produktu! Co ciekawe, zrobił to w scenie po napisach końcowych (zupełnie jak filmy z superbohaterami). Samsung Galaxy Ring to nowe urządzenie do śledzenia zdrowia, aktywności i snu.

Gigant zrobił to przy okazji premiery nowej serii Samsung Galaxy S24. Byliśmy na polskiej premierze tego telefonu i przygotowaliśmy dla Was obszerny materiał z relacją i opisem nowego sprzętu. Międzynarodowa premiera streamowana była z San Jose w Kalifornii. To właśnie stamtąd wypłynęła informacja o nowym sprzęcie w dość specyficzny sposób.

//dzisiaj na dailyweb

Samsung Galaxy Ring to kolejne urządzenie, które uzupełni portfolio producenta i niedługo przyniesie sporo nowości do aplikacji Samsung Health.

Samsung Galaxy zadbał o wyjątkowy anturaż

Samsung Galaxy Ring

Samsung drażnił się z nami w tym temacie już od tygodnia, ale nikt jednak nie zauważył odniesienia. Samsung Unpacked zapowiadane było już od jakiegoś czasu. Wszyscy czekaliśmy cierpliwe na nowe modele z serii Samsung Galaxy S24. Aby podkręcić atmosferę, firma zdecydowała się na nietypową projekcję. Pewnie kojarzycie tę wielką sferę, która wyświetla obrazy w Las Vegas (właściwie to w Paradise, obok Las Vegas). Samsung, Marvel i Disney pracowali razem przy promocji nowego sezonu A gdyby…? (What If…?), który zobaczycie tylko w serwisie Disney+.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Od 10 stycznia sfera w Las Vegas wyświetlała animację z jednym z bohaterów Marvela. Doctor Strange otwierał portale, które łączyły się z elementami systemu Samsung OneUI. To jednak niejedyne odniesienie do filmów z superbohaterami.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Prezentacja nowych telefonów była całkiem ciekawa. Urządzenia są lepsze pod każdym względem, a nowe funkcje AI naprawdę robią wrażenie (to sztuczna inteligencja, które wreszcie ułatwi życie każdemu). Na sam koniec w prezentacji omówiono temat platformy Samsung Health, która analizuje aktywność fizyczną i nasze zdrowie, i pokazano kilka nowości. Końcówka prezentacji inspirowana była scenami po napisach, które są stałym elementem filmów z MCU. Po końcowej mowie zaprezentowano zabawną scenę z prehistorycznym koleżką, który symbolizował pierwotny instynkt. Pokazano też słońce, które wyrażone było przez pierścień. I właśnie ten pierścień szybko okazał się nowym produktem.

Premiera smartfonów Samsung Galaxy S24 Ultra, S24+ i S24. Widziałem je na żywo i muszę Wam o czymś powiedzieć

Samsung Galaxy Ring już niedługo!

Końcowa scena nie zdradza żadnych ważnych informacji na temat nowego produktu. Światło na niego rzuca jednak redakcja serwisu Techradar. Tak jak najwięksi fani Marvela zostają po napisach, tak i dziennikarze serwisu zostali po prezentacji, szukając odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Samsung Galaxy Ring

Redaktorom serwisu udało się dostać do Patricka Chometa, szefa działu Customer Experience, aby chwilkę z nim porozmawiać. Potwierdził on, że Samsung Galaxy Ring istnieje i właściwie jest gotowy. Gotowe jest również jego oprogramowanie, które będzie wspaniałe. Dlaczego więc nie wprowadzono tego produktu przy okazji premiery nowych flagowców? Pewne rzeczy (które mają być wspaniałe) nadal są rozwijane. Sprawa dotyczy właśnie Samsung Health.

Chomet powiedział, że Samsung do końca roku wyda znaczącą aktualizację na własne platformy do śledzenia zdrowia i aktywności. W domyśle wiele nowych funkcji dotyczyć będzie śledzenia snu. Zapytany o to, do kogo skierowany będzie smart ring, kierował uwagę właśnie na tę funkcję. Ludzie chcą danych o swoim śnie, ale spanie ze smart zegarkiem na ręce nie jest zbyt wygodne, dlatego znacznie lepiej sprawdzi się tu Samsung Galaxy Ring.

[CES 2024]Amazfit Helio Ring połączył możliwości fit trackera z biżuterią. To kolejny smart ring na rynku

Redaktorzy Techradar wywnioskowali ze słów przedstawiciela Samsunga, że urządzenie to mogłoby zadebiutować podczas kolejnego Samsung Unpacked w okolicach lipca i sierpnia, gdy debiutować będą nowe modele ze składanymi wyświetlaczami.

Ostatnio informowaliśmy Was, że do walki o nowy rynek urządzeń smart ring dołącza Amazefit. Teraz robi to Samsung. Co ciekawe, wydarzenia te zwiastują całkiem nowy trend — niedługo możemy spodziewać się wysypu podobnych urządzeń!