Znaliście LIVAQ? Ja też nie, ale ich elektryczny quad jest tak fajny, że nie można lekceważyć tej firmy. Dodatkowo wygląda świetnie i zaprojektowany jest w całkiem inny sposób niż standardowe quady.

To też pojazd stworzony w całkiem innym celu niż „upalanie” po lesie. Jeśli więc oczekujesz szalonej mocy, możesz się poczuć zawiedziony. Jeśli kochasz dalekie podróże w nieznane i bezszelestną jazdę sprzętem, który nie każe liczyć motogodzin do przeglądu, to to jest właśnie coś dla Ciebie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

LIVAQ EQUAD dziwna nazwa, ale sprzęt z USA

LIVAQ to firma w formie start-upu, która powstała w 2020 roku. Jej założycielem jest młody meksykanin — David R. Medina Alvarez. Dawid już jako młody chłopak, marzył o produkcji elektrycznych pojazdów terenowych, które wydawały się być idealnym rozwiązaniem na amerykańskie i meksykańskie, pustynne bezdroża. Jak sam jednak mówi — w tamtym czasie nikt nie chciał wypisać czeku 17-letniemu chłopakowi ;) . To się jednak zmieniło, gdy inwestorzy zauważyli potencjał projektu i całkiem niezłe umiejętności Davida.

LIVAQ EQUAD

W ten sposób zaprojektowano elektryczny quad z napędem 4×2. LIVAQ EQUAD to pojazd, który wyszedł już z wczesnej fazy projektowej. Jego prototypy to działające pojazdy. Można było widzieć lokalnej telewizji i na kilku targach samochodowych (w tym w Detroit, które podnosi się z kolan).

Cyberquad wzorowany na Tesli od Rich Rebuilds to monstrum bliskie oryginału. Rozpędza się do 160 km/h

Wiemy, że EQUAD napędza para silników w piastach kół, o łącznej mocy 16 kW (21,5 KM). To nie dużo, ale pojazd ma być odpowiednikiem mniejszych quadów. LIVAQ EQUAD rozpędza się do 110 km/h, co jest wystarczającą prędkością do jazdy w terenie.

LIVAQ EQUAD

LIVAQ EQUAD

LIVAQ EQUAD

Zastosowano tu akumulator o pojemności 16 kW, który powinien pozwolić na nawet 170 mil zasięgu (prawie 275 km). To wyjątkowo dużo w tej kategorii pojazdów, ale takie były właśnie założenia. Sam akumulator ma koszykową budowę i można go szybko wymienić. Dodatkowo quad ma możliwość ładowania bezprzewodowego (chociaż nie wiemy, jak miałoby to działać).

 

LIVAQ EQUAD

LIVAQ EQUAD

Quad posiada autorską konstrukcję i zawieszenie, która różni się konstrukcją o tej w normalnych pojazdach tego typu. Dodatkowo wykorzystano tu wielu elementów z włókna węglowego. System oświetlenia LED został opatentowany. Dodatkowo pojazd ma możliwość połączenia się ze smartfonem. Dzięki wbudowanym modułom nawigacyjnym można nim trafić do wybranego miejsca lub uzyskać informacje o aktualnej pozycji i stanie pojazdu. To ostatnie w połączeniu z innymi funkcjami jasno wskazuje, że to idealne rozwiązanie dla wypożyczalni lub zorganizowanych wycieczek turystycznych.

CFMoto Evolution A – chiński, elektryczny quad bez powietrza w oponach

LIVAQ EQUAD dostępny jest już w przedsprzedaży. Jego koszt to 19 989 dolarów (około 78 800 zł). Gdy quad trafi do regularnej sprzedaży, cena wynosić będzie 28 500 dolarów (112 450 zł). Sądząc po opiniach w mediach społecznościowych, ze sprzedażą nie będzie problemów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie LIVAQ EQUAD.