e-Urban

Raith Vengeance z rekordem Guinnessa. 132 km/H na elektrycznej desce, która trafi niedługo do sprzedaży3 min czytania

13 stycznia 2023 3 min read

Raith Vengeance z rekordem Guinnessa. 132 km/H na elektrycznej desce, która trafi niedługo do sprzedaży3 min czytania

Raith Vengeance to elektryczna deskorolka stworzona przez szalonego Australijczyka. Pobił on na niej rekord Guinnessa. Ty też możesz taką mieć!

Ostatni rekord, o którym słyszałem i to taki wcale nie oficjalny, coś około 95 km/H. Właściciel marki Raith Skateboard poprawił go o prawie 40 km/H!

Raith Skateboard i jego szef Raine Kent

Raine Kent jest Australijczykiem, mechanikiem inżynierem i zagorzałym skejtem (dawno nie używałem tego określenia). Brał z sukcesami udział w zawodach zjazdowych — wiecie, tych gdzie na ogromnych górkach ścigają się goście w motocyklowych kombinezonach, aerodynamicznych kaskach robiąc spiny i slajdy.

Raine Kent
Raine Kent

Jego miłość nie minęła, ale pokochał też moc i prędkość elektrycznych deskorolek. Niestety wciąż było mu mało, a komercyjne deski nie potrafiły sprostać jego apetytowi na moc.

Jako inżynier mechanik postanowił stworzyć własną elektryczną deskorolkę. Tak powstała firma Raith Skateboards. Po czterech latach projektowania i testowania sprzętu firma stworzyła, oficjalnie najszybszą elektryczną deskorolkę, która oficjalnie dzierży rekord Guinnessa.

Raine Kent rozpędził Raith Vengeance V2 do prędkości 132.37 km/H (82.25 mp/H). Pamiętajcie jednak, że Raine jest zawodowcem i ma doświadczenie w szybkiej jeździe, miał stój ochronny i poruszał się na zamkniętym torze. To ważne, bo tej szalony Australijczyk już niedługo zaoferuje Wam taką szybką dechę!

Raith Vengeance i Raith Midnight

Rekord padł na specjalnie stworzonej deskorolce Raith Vengeance V2, cechuje się ona aż 4 silnikami, które napędzają każde koło oddzielnie. Każdy z nich ma moc 2400 W, sumarycznie deskorolka oferuje więc moc 9600 W!

Raith Vengeance

Nie chodzi tu jednak wyłącznie o moc. Elektryczna deskorolka musiała być również trwała i stabilna w jeździe. To już zasługa inżynieryjnych umiejętności Kenta. Stworzył on deck z wysokojakościowego włókna węglowego, który jest odpowiednio wyprofilowane, co poprawić ma właściwości jezdne. Na nowo stworzono też wytrzymałe tracki. Pod deckiem znalazło się miejsce, dla akumulatora o pojemności 444 Wh. Pozwala to na osiągnięcie zasięgu 45 km, a w praktyce na około 15 minut jazdy z maksymalną prędkością 130 km/H!

Raith Vengeance

Raith Vengeance V2 posiada osłonę na kostki, system odzyskiwania energii przy hamowaniu oraz możliwość udźwigu do 120 kg. Koszt deskorolki to 3,499 USD, czyli około 15,200 PLN. Zasadniczo każda z deskorolek jest wykonywana na zamówienie i wysyłana w ciągu 12 tygodni od złożenia zamówienia.

Raith Vengeance

Raith oferuje również tańszy, stworzony do zwykłych podróży model Midnight. Ten model jest wolniejszy, rozpędza się do 60 km/H i ma dwa silniki zamiast czterech. Jego zasięg to około 35 km. Cena to 2,299 USD, czyli około 9,990 PLN.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie Raith.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x