Jesteście ciekawi jak wykorzystać Grę zdalną (Remote Play) z konsolami PS4 i PS5, wykorzystując komputer z Windowsem lub macOS albo smartfon z Androidem czy iPhone? Sprawdźcie nasz poradnik!

Sony jakiś czas temu poinformowało, że posiadacze konsol PS4 i PS5 będą mogli skorzystać z Remote Play, czyli Gry zdalnej. Pozwala ona grać na konsoli zdalnie, przez Internet, bez konieczności siedzenia w tym samym pokoju gdzie znajduje się urządzenie. Jak to zrobić – przeczytacie poniżej.

Za pomocą Remote Play i aplikacji PS Remote Play można sterować konsolą PlayStation 5 lub PlayStation 4 z komputera PC bądź Mac lub smartfonów. Wystarczy, że nasze urządzenia będą podłączone do sieci. Uwaga – konieczny w tym wypadku jest szybki Internet – stałe łącze o dobrych parametrach. Połączenie przez sieć komórkową raczej nie da satysfakcjonującego efektu.

R E K L A M A

Co zrobić, aby wykorzystać Grę zdalną (Remote Play) na PS4 i PS5?

1. Pobierz aplikację PS Remote Play.

Bez względu na to, czy korzystasz ze smartfona, PC czy macOS oraz czy masz PS4 lub PS5, najpierw należy pobrać oficjalną aplikację PlayStation do gry zdalnej. Należy pamiętać, że aplikacje Sony różnią się w zależności od posiadanej konsoli (PS4 lub PS5) oraz tego, na jakim urządzeniu chcemy wyświetlać domyślnie grę.

Aplikację PS Remote Play na wszystkie platformy pobierzecie, klikając w linki poniżej:

ps4 ps5 remote play gra zdalna

2. Włącz Grę zdalną (Remote Play) na PS4 lub PS5.

Konieczne jest także uruchomienie opcji Gry zdalnej na posiadanej konsoli PS4 lub PS5. W zależności od platformy, należy:

  • dla PS4: wejdź w Ustawienia > Ustawienia połączenia gry zdalnej, i wybierz Włącz grę zdalną.
  • dla PS5: wejdź w Ustawienia > System > Gra zdalna i wybierz Włącz grę zdalną.

3. Podłącz kontroler DualShock 4 lub DualSense przez Bluetooth.

Warto także dodać do swojego urządzenia, na którym będziemy grać zdalnie pada do PS4 lub PS5. Aby to zrobić, należy przytrzymać na kontrolerze jednocześnie przyciski PlayStation i PS Share dopóki diody nie zaczną mrugać. Następnie wystarczy odnaleźć kontroler na liście urządzeń Bluetooth i go sparować.

pad do ps4

4. Uruchom aplikację PS Remote Play.

Aby zacząć grać na PC, macOS, Android lub iOS:

  • Włącz konsolę.
  • Uruchom aplikację PS Remote Play na komputerze PC lub Mac/smartfonie iOS lub Android i wybierz posiadaną konsolę: PS5 lub PS4.
  • Poczekaj aż aplikacja wyszuka Twoją konsolę automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, przeprowadź ręczną konfigurację: wpisz w aplikacji kod wygenerowany na konsoli w zakładce Gra zdalna w Ustawieniach.

I… Już! :) Od tej pory możesz cieszyć się grami z PS4 i PS5 zdalnie. Ważne: do Remote Play konieczne jest, aby Twoja domowa konsola była włączona lub miała włączony tryb spoczynku (Rest Mode).

W ustawieniach aplikacji Remote Play możemy także zmienić takie parametry wyświetlania jak rozdzielczość (maksymalnie 720p) czy częstotliwość odświeżania.

ps4 remote play